Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 11 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-07-24 • Wrócili z wymiany młodzieży

W dniach 15-21 lipca br. gimnazjaliści z Brus i Lubni uczestniczyli w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży goszcząc w mieście partnerskim Gross Laasch. Było to wyróżnienie dla 15 uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce, w tym także z języka niemieckiego oraz wykazujących się nienagannym zachowaniem.

Tygodniowy wyjazd był nie tylko wypoczynkiem, ale zwłaszcza wyjątkową okazją do podszlifowania swoich umiejętności językowych oraz zawarcia nowych znajomości. Gospodarze zadbali o wspaniałą atmosferę i liczne atrakcje. Nie zabrakło codziennych, wspólnych zajęć sportowo – rekreacyjnych, czy wyjazdów turystycznych. W trakcie pobytu w Niemczech młodzież zwiedziła m.in.: Szwerin; Filharmonię, taras widokowy , „tańczącą wieżę” i park miniatur w Hamburgu; zamek i kościół prawosławny w Ludwigslust oraz budynek niemieckiego parlamentu, muzeum figur woskowych „Madame Tussauds” w Berlinie. Ponadto nasza młodzież mogła sprawdzić się w pracach artystycznych ze szkłem, wełną czesankową jak również spróbować samodzielnego wyrobu świec.

Wśród licznych zajęć nie zabrakło wypoczynku nad jeziorem Neustadt Glewe, gdzie bruska młodzież wspólnie z niemieckimi kolegami  pływała rowerami wodnymi, grała w siatkówkę plażową jak również mogła spróbować swoich sił w Stand up Padding - dyscyplinie sportu polegającej na pływaniu z wiosłem na desce.

Młodzieżowi reprezentanci gminy Brusy miło wspominają pobyt w Niemczech i wspólnie z bruskim samorządem deklarują równie cieple i miłe przyjęcie podczas planowanej na przyszły rok rewizyty.

Burmistrz Gross Laasch z małżonką uczyli gry w krykieta
Burmistrz Gross Laasch z małżonką uczyli gry w krykieta

podczas warsztatów artystycznych z wełny czesankowej
podczas warsztatów artystycznych z wełny czesankowej

Inf. Gmina Brusy
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!