Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 grudnia 2019r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-03-28 • Ostatnie zebrania wyborcze w gminie Brusy

Trwa ostatni tydzień sołeckich i osiedlowych zebrań wyborczych w gminie Brusy. W miniony poniedziałek 25 marca w Chacie Kaszubskiej w Brusach - Jagliach mieszkańcy sołectwa wybierali nowego sołtysa. Poprzednia pani sołtys Mirosława Połczynska zrezygnowała z pełnienia fukncji. Sołtysowanie jednak pozostanie w rodzinie, bowiem zgodnie z wynikami wyborów sołtysem został mąż pani Mirosławy - Andrzej Połczynski. W skład Rady Sołeckiej wybrani zostali: Karol Cuppa, Adam Pestka i Przemysław Szymański. 

We wtorek, 26 marca, zebranie wyborcze odbyło się w Ochotniczej Straży Pożarnej w Brusach, a spotkali się na nim mieszkańcy Osiedla nr 1 w Brusach. Stanowisko przewodniczącego osiedla bez zmian pełnić będzie Marek Zblewski. W skład Zarządu Osiedla wybrano natomiast: Irena Ryżek, Małgorzata Kierzk,Paweł Wolter i Eugeniusz Stoltmann.

W środę, 27 marca, w świetlicy wiejskiej obradowali mieszkańcy sołectwa Czarnowo. Sołtysem pozostał Maciej Leszczyński. Rada Sołecka składać się będzie z następujących osób: Katarzyna Leszczyńska, Kazimierz Lubiński, Michał Kroplewski, Jan Szczepański.

Dziś w świetlicy wiejskiej spotkają się mieszkańcy Małego Gliśna. Zebranie odbędzie się o godzinie. 19.00. Jutro natomiast o godzinie. 18.00, przewodniczącego i zarząd osiedla, będą wybierać bruszanie z Osiedla nr 2. Zebranie odbędzie się w Domu Strażaka w Brusach. 

FOTORELACJE

Zebranie w Brusach - Jagliach

Zebranie Osiedla nr 1 w Brusach

Zebranie w Czarnowie 

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!