Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 grudnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-04-11 • Uczniowie z Brus na praktykach zagranicznych

Branżowa Szkoła I stopnia im. Kazimierza Sikorskiego w Brusach po raz kolejny przystąpiła do udziału w programie ERASMUS+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna, w  sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe. Tym razem zrealizowany został projekt pod nazwą „Praktyki zawodowe w Hiszpanii”.

W marcu 2019r. dwunastu uczniów kształcących się w zawodach fryzjer i kucharz odbyło 2-tygodniowe praktyki zawodowe w Maladze. Uczniom towarzyszyli koordynatorzy projektu -  Tomasz Kutela i Arkadiusz Warnke. Przy realizacji projektu współpracowali oni z hiszpańską firmą Tribeka Training Lab.

Malaga jest atrakcyjnym turystycznie miejscem, to miasto położone na wybrzeżu Costa del Sol. Można tam znaleźć pozostałości po wielkich cywilizacjach Wschodu i Zachodu, obserwować piękne krajobrazy i dojrzewające w słońcu  pomarańcze. Uczniowie mieli więc okazję w czasie wolnym, zwiedzać, odpoczywać, zażywać kąpieli słonecznych i morskich. Odwiedzili między innymi jedno z najbardziej znanych muzeów w mieście – Muzeum Picassa, upamiętniające życie i twórczość najsłynniejszego artysty urodzonego w Maladze. Zwiedzili również twierdzę Alcazaba oraz zamek Castillo de Gibralfaro. Uczestniczyli także w wycieczce do Kordoby.

Udział młodzieży w projekcie zapewnił im przede wszystkim rozwój zawodowy. Zdobyli i utrwalili wiadomości oraz umiejętności związane z zawodem fryzjera i kucharza. Poznali też nowe metody i narzędzia pracy, a codzienny kontakt z Hiszpanami oraz konieczność porozumiewania się z pracodawcami przyczyniły się do bardziej śmiałego posługiwania się językiem angielskim i hiszpańskim, a także rozwinęły kompetencje społeczne oraz świadomość i wyrazistość kulturową. Uczestnicy projektu z pewnością na długo zapamiętają ten wyjazd, który bez wątpienia wpłynął na ich indywidualny rozwój.

Działanie zostało sfinansowane z projektu: Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego NR UMOWY POWERVET-2018-1-PL01-KA102-048172 (łączna kwota przyznanego dofinansowania: 105 286,68zł).

Przy wejściu na plażę.

Przed siedzibą naszego partnera Tribeki.

Karolina w czasie praktyki.

Zwiedzamy Kordobę.

Dominika i Patrycja ze swoją szefową.

Panorama z zamku Gibralfaro.

Z certyfikatami po zakończeniu stażu.

W hotelu Arunda – tam mieszkaliśmy.

Ewa w czasie praktyki.

Patrycja i Julia ze swoją szefową.

 

 

 

 

Inf. i fot. Branżowa Szkoła I stopnia im. Kazimierza Sikorskiego w Brusach.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!