Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 grudnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-04-17 • VI sesja Rady Miejskiej w Brusach

Radni Rady Miejskiej w Brusach obradowali dziś po raz szósty w VIII kadencji. Sesja odbyła się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brusach. Radni podjęli cztery uchwały.

Pierwszą w sprawie wyrażenia zgody na posadzenie alei dębów upamiętniających 6 osób związanych z gminą Brusy i zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.

Działając we współpracy z przedstawicielami Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego Gmina Brusy dołączyła do programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”.  Przy każdym z drzew umiejscowiona zostanie tabliczka z opisem straconego.

Głównym celem programu „Katyń... ocalić od zapomnienia" jest upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej wymordowanych przez NKWD na rozkaz Stalina poprzez posadzenie 21.857 Dębów Pamięci i zagwarantowanie im zbiorowej, pokoleniowej pamięci. Każde z drzew będzie upamiętniało jedną zamordowaną osobę z listy katyńskiej która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie, według zasady jeden Dąb to jedno nazwisko, stanie się swoistym żywym pomnikiem.

Program „Katyń... ocalić od zapomnienia" i uroczystość stwarzają wspaniałą okazję do zaszczepienia młodemu pokoleniu pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez pryzmat losów konkretnego człowieka i jego najbliższych. Gmina Brusy posiada pozytywną opinię Instytutu Pamięci Narodowej w zakresie podejmowanej inicjatywy.

Dębami pamięci upamiętnieni w Brusach zostaną: Ignacy Borzyszkowski, Jan Czapiewski, Władysław Kuczma, Jan Kuich, Jan Ryngwelski i Edmund Wróblewski.

Gminne uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej odbędą się w niedzielę, 28 kwietnia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 mszą św. w kościele parafialnym pw. Wszystkich świętych w Brusach. O godz. 12.00 przemaszerujemy do miejsca upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej (ul. Wojska Polskiego, Brusy), gdzie nastąpi:

- posadzenie i poświęcenie 6 dębów pamięci, złożenie kwiatów;

- upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej, złożenie kwiatów;

- przejście do sali sportowej przy kompleksie szkół w Brusach – występy artystyczne.

Burmistrz Brus Witold Ossowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Łącki oraz uczestnicy Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego z Brus Gabriela i Andrzej Wantowie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach!

 

Kolejna uchwała dotyczyła ustalenia numeru porządkowego dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach.

Zgodnie z § 1 ust. 1 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca                 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli
(Dz. U. z 2017 r. poz. 649; z 2018 r. poz. 691) organ prowadzący ustala, odrębnie dla danego typu szkoły, numer porządkowy szkoły wyrażony cyfrą arabską, jeżeli w danej miejscowości jest więcej niż jedna szkoła danego typu,

W związku z funkcjonowaniem w mieście Brusy dwóch szkół podstawowych tj. Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach zasadne jest nadanie tej pierwszej numeru porządkowego „1”.

 

Podczas sesji ustalony został też plan sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brusy oraz określono granice obwodów szkół podstawowych obowiązujące od dnia 1 września 2019 r.

Lp.

Nazwa szkoły i jej siedziba

Adresy innych lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych
i opiekuńczych oraz podporządkowane organizacyjnie szkoły filialne

Miejscowości lub ich części wchodzące
w skład obwodu szkoły

1.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Brusach,
Brusy, ul. Ogrodowa 2

 

 

Brusy ulice: 1000-lecia, 3 Maja, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Prusa, Bratkowa, Floriana Ceynowy, Chełmowska, Feliksa Bolta, Fiołkowa, Frezjowa, Derdowskiego, Gdańska, Gen. Władysława Andersa, Gen. Władysława Sikorskiego, Gen.  Józefa Bema, Gen. Józefa Hallera, Gen. Stefana Grota-Roweckiego, Gen. Stanisława Maczka, Gen.  Kazimierza Sosnkowskiego, Goździkowa, Harcerska, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Józefa Poniatowskiego, Kalinowa, Karnowskiego, Kazimierza Wielkiego, Stanisława Konarskiego, Konwaliowa, Kościelna, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Ks. Augustyna Czarnowskiego, Ks. pułkownika Józefa Wryczy, Lawendowa, Łąkowa, Łokietka, Mickiewicza, Mieszka I, Mściwoja II, Myśliwska, Okrężna, Polna, Kazimierza Pułaskiego, Rzemieślnicza, Słowackiego, Stefana Batorego, Szkolna, Świętopełka, Romualda Traugutta, Rumiankowa, Tulipanowa, Wicka Rogali, Wincentego Witosa, Władysława Jagiełły, Władysława Reymonta, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Wybickiego,

Gacnik

 

2.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Brusach, Brusy, ul. Ogrodowa 2

 

 

Brusy ulice: 2 Lutego, Akacjowa, Armii Krajowej, Brzozowa, Dębowa, Dworcowa, Graniczna, Jaśminowa, Jodłowa, Kalwaryjna, Karpacka, Kasztanowa, Klonowa, Krótka, Kwiatowa, Liliowa, Łanowa, Makowa, Młyńska, Modrakowa, Nad Dworcem, Na Zaborach, Ogrodowa, Plac Jana Pawła II, Pocztowa, Podgórna, Poziomkowa,  Prosta, Różana, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stokrotki, Świerkowa, Targowa, Tęczowa, Wiśniowa, Zielona,

Brusy-Jaglie, Brusy-Wybudowanie, Czarnowo (bez nr: 28-39), Małe Gliśno, Dąbrówka, Czarniż, Leśnictwo Giełdon, Czyczkowy-Wybudowanie nr: 15-15D, Żabno 1-2, 30-42

3.

Szkoła Podstawowa w Czapiewicach,

Czapiewice 22

 

Czapiewice, Czapiewice-Wybudowanie, Czarnowo nr: 35-39, Leśno-Wybudowanie nr: 15-16, Warszyn, Małe Chełmy-Wybudowanie nr:  4,5,8,12

4.

Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Księdza Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, 
Czyczkowy, ul. Główna 46

 

Czyczkowy, Czyczkowy-Wybudowanie (bez nr: 15-15D, 34), Wielkie Chełmy-Wybudowanie nr: 5,6, Żabno 3-29

5.

Szkoła Podstawowa im. Księdza Kanonika Bolesława Śledzia

w Kosobudach, Kosobudy, ul. Szkolna 20

 

Kosobudy, Kosobudy-Wybudowanie, Kinice, Broda, Chłopowy, Huta, Rudziny

6.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie,

Leśno, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 15

Szkoła Filialna
w Przymuszewie, Przymuszewo 4

Leśno, Leśno-Wybudowanie (bez nr: 15-16), Kaszuba, Kaszuba-Wybudowanie, Orlik nr: 25-31a, Wysoka Zaborska, Kruszyn, Lendy, Parzyn, Peplin, Przymuszewo, Windorp, Skoszewo, Zalesie-Wybudowanie nr 1

7.

Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni, Lubnia, ul. Szkolna  13

 

Blewiec, Lubnia, Lubnia Popówka, Lubnia-Wybudowanie, Główczewice, Lamk, Orlik (bez numerów 25-31a)

8.

Szkoła Podstawowa w Męcikale, Męcikał, ul. Szkolna 7

 

Czernica, Dębowa Góra, Giełdon, Męcikał, Męcikał-Struga, Okręglik, Parowa, Pokrzywno, Spierwia, Turowiec

9.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Sikorskiego w Wielkich Chełmach,
Wielkie Chełmy 35

Szkoła Filialna w Rolbiku, Rolbik 4

Asmus, Krównia, Młynek, Wielkie Chełmy, Wielkie Chełmy-Wybudowanie (bez nr.: 5,6), Antoniewo, Antoniewo-Wybudowanie, Małe Chełmy, Małe Chełmy-Wybudowanie (bez nr.: 4,5,8,12), Czarnowo nr.: 28-34, Czyczkowy-Wybudowanie nr 34, Laska, Rolbik, Widno

10.

Szkoła Podstawowa w Zalesiu,

Zalesie, ul. Gdańska 26

 

 

Zalesie, Zalesie-Wybudowanie (bez nr 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnia z uchwał dotyczyła wskazania miejsca realizacji obowiązku szkolnego uczniom niektórych oddziałów klasy III i uczniom niektórych oddziałów klasy VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, uczniom oddziału klasy VI Szkoły Podstawowej w Czapiewicach oraz uczniom oddziału klasy VI Szkoły Podstawowej w Męcikale.

W roku szkolnym 2019/2020 jako miejsce realizacji obowiązku szkolnego wskazano:

  1. od klasy IV do VIII uczniom obecnego oddziału klasy IIIa Szkoły Podstawowej
    im. Jana Pawła II w Brusach w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach powstałej
    z przekształcenia Gimnazjum w Brusach;
  2. od klasy VII do VIII uczniom obecnych oddziałów klas: VIc, VId Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach powstałej z przekształcenia Gimnazjum w Brusach;
  3. od klasy VII do VIII uczniom obecnego oddziału klasy VI Szkoły Podstawowej
    w Czapiewicach w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach powstałej z przekształcenia Gimnazjum w Brusach;
  4. od klasy VII do VIII uczniom obecnego oddziału klasy VI Szkoły Podstawowej
    w Męcikale w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach powstałej z przekształcenia Gimnazjum w Brusach.

Wskazanie uczniom oddziałów klas VI ze Szkoły Podstawowej w Czapiewicach i ze Szkoły Podstawowej w Męcikale miejsca realizacji obowiązku szkolnego od klasy VII do VIII
w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach jest uzasadnione niską liczebnością uczniów
w oddziałach tych klas (odpowiednio 2 i 4 uczniów). Natomiast wskazanie uczniom niektórych oddziałów klasy III i niektórych oddziałów klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach miejsca realizacji obowiązku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Brusach jest uzasadnione koniecznością utworzenia odpowiedniej liczby oddziałów w nowo powstałej szkole, co zapewnieni ciągłość funkcjonowania tej szkoły. Przeniesienie uczniów następuje z dniem 1 września 2019 r., a uczniowie ci rozpoczynają naukę odpowiednio w klasie IV lub VII w roku szkolnym 2019/2020 (art. 205 ust. 3 i 6 ustawy).

Inf. i fot. Gmina Brusy.




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!