Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-04-19 • Metamorfoza parku w Wielkich Chełmach

Park przy dworku Sikorskich w Wielkich Chełmach, za sprawą przeprowadzonej rewitalizacji, zmienił się nie do poznania. Teraz to miejsce uporządkowane i zachęcające do wypoczynku na łonie natury.

Gmina Brusy zakończyła prace związane z inwestycją: „Ochrona różnorodności biologicznej w gminach Brusy i Konarzyny”. Projekt był realizowany w partnerstwie z Gminą Konarzyny, która zrewitalizowała park w Konarzynkach i Kornym. 13 i 15 kwietnia dokonano odbiorów końcowych robót wykonywanych na terenie parku w Wielkich Chełmach.

Nowe alejki i elementy małej architektury, wypielęgnowane drzewa, dodatkowe nasadzenia i uporządkowanie terenu sprawiły, że park zyskał wyjątkowy charakter. Dodatkowego uroku dodają mu poddane rekultywacji trzy stawy. Z przeprowadzonej inwestycji korzystają zarówno mieszkańcy wsi, jak i odwiedzjący ją turyści. Dodatkowym walorem inwestycji jest stworzenie warunków do życia i rozwoju zwierząt chronionych, szczególnie nietoperzy, poprzez monitoring i odtworzenie siedlisk.

Wykonawcami rewitalizacji parku w Wielkich Chełmach byli: Firma Usługowa Jacek Trzebiatowski z Lubni oraz Zakład Usług Wodno – Melioracyjnych Wojciech Czapiewski z Brus. Nadzór inwestorski pełnił Mariusz Grzempa.

Całkowita wartość zadania to 1.512.429 zł, w tym pozyskane dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Działanie 11.4. Ochrona różnorodności biologicznej w kwocie 1.285.042 zł.

Inf. i fot. Gmina Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!