Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 2 kwietnia 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

Instalacje fotowoltaiczne u mieszkańców

Gmina Brusy przystąpiła do partnerskiego projektu Słońce źródłem pozyskiwania energii w gminach: Chojnice, Brusy, Czersk, Karsin i Konarzyny. Przedsięwzięcie dotyczy montażu instalacji fotowoltaicznych. W Brusach rozstrzygnięto przetargi nieograniczone na wybór wykonawcy i inspektora nadzoru inwestorskiego zadania a 5 lipca burmistrz Witold Ossowski podpisał z nimi umowy.

Najkorzystniejsze oferty w Brusach złożyli: na roboty budowlane – firma PRO-ECO Sp. z o.o. z Gdyni, na nadzór: PeKaBud Patryk Kubiszewski z Chojnic. Przedmiotem projektu jest budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych o mocy od 2 do 5 kWp na terenie ww. gmin. Od mieszkańców gminy Brusy wpłynęło 295 wniosków, z czego wstępnie do dofinansowania zakwalifikowano 145. Ich szacunkowa wartość wynosi nieco ponad 2,5 mln zł, w tym dofinansowanie niespełna 2,3 mln zł, w ramach poddziałania 10.3 Odnawialne źródła energii Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Jeszcze w lipcu pracownicy firmy wykonawczej, po wcześniejszym kontakcie z właścicielami, rozpoczną wizytacje posesji, na których będą zamontowane instalacje. Spotkania mają na celu określenie warunków technicznych i sposobu montażu instalacji.

Przedsięwzięcie Słońce źródłem pozyskiwania energii ma charakter partnerski. Liderem jest Gmina Chojnice, natomiast partnerami projektu są: Gmina Brusy, Gmina Czersk, Gmina Karsin i Gmina Konarzyny. Realizacja zadania potrwa do listopada br.

Inf. i fot. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!