Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 21 lutego 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-07-16 • Budynek rekreacyjno – sportowy w Skoszewie już otwarty!

W sobotnie popołudnie, 13 lipca br. w Skoszewie odbyła się niecodzienna uroczystość – otwarcie budynku rekreacyjno – sportowego, w której na zaproszenie Burmistrza Brus Witolda Ossowskigo, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brusach Zbigniewa Łąckiego oraz Sołtysa Sołectwa Skoszewo Romana Trzebiatowskiego wzięli udział: Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczy,  radni, sołtysi, samorządowcy, przedstawiciele oświaty oraz mieszkańcy wsi i zaprzyjaźnieni goście.

W trakcie uroczystości nie skrywano radości z nowopowstałego obiektu. Sołtys Sołectwa Skoszewo podziękował Burmistrzowi Brus i Radzie Miejskiej w Brusach za wykonanie inwestycji. Burmistrz Brus Witold Ossowski podkreślał, że cieszy się ze sprawnej realizacji przedsięwzięcia w efekcie, którego wybudowano obiekt spełniający funkcje przystani dla kajakarzy, a zarazem miejsca integracji mieszkańców sołectwa. Na zakończenie przemówienia Burmistrz wspólnie Przewodniczącym Rady przekazali na ręce Sołtysa i Przewodniczącej KGW upominek w postaci kuchenki mikrofalowej.

Zgodnie z tradycją, uroczyście przecięto wstęgę symbolizującą otwarcie budynku. Dokonali tego Burmistrz Brus Witold Ossowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Brusach Zbigniew Łącki, Sołtys Sołectwa Skoszewo Roman Trzebiatowski,  Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Eugenia Mocek, pan Marek Mikołajczyk były właściciel terenu oraz Julia Trzebiatowska reprezentantka najmłodszych mieszkańców Skoszewa.

Podczas uroczystości budynek został poświęcony przez proboszcza parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ugoszczu ks. Bolesława Lissa.

Nowy obiekt, daje możliwość podejmowania inicjatyw przez mieszkańców Skoszewa. Jedna z nich widoczne była w części artystycznej. W otoczeniu przygotowanych przez Skoszewian dekoracji przed gośćmi wystąpili najmłodsi mieszkańcy wsi, w przedstawieniu pn. „Legenda o Smoku Skoszewskim”, przygotowanym przez panie: Katarzynę Stoltmann, Elżbietę Lemańczyk, Karolinę Trzebiatowską, Annę Benhke i Monike Ostrowską. Przedstawienie przygotowano w ramach I Konkursu „Dzieje i legendy Ziemi Zaborskiej” organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skoszewie „Skoszewianka” w ramach zadań Zleconych Gminie Brusy. Na zakończenie najmłodsi otrzymali gratulacje od Burmistrza Brus Witolda Ossowskiego, Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Eugenii Mocek, Sołtysa Skoszewa Romana Trzebiatowskiego oraz Państwa Agnieszki i Waldemara Panufników.

Na zakończenie na uczestników uroczystości czekał poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Skoszewa, w który w sposób finansowy włączyła się również firma MARBRUK – wykonawca inwestycji.

 

Warto wspomnieć!

Realizowana w Skoszewie inwestycja, to jedno z ośmiu przedsięwzięć, na które Gmina Brusy pozyskała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pn. Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Zbrzycy i Brdy. W 2018 roku powstał tu budynek rekreacyjno – sportowy o powierzchni użytkowej 60,45 m2 w skład którego wchodzi jedno pomieszczenie z zapleczem sanitarnym i kuchennym. Dodatkowo wykonano również pomost na jeziorze Somińskim wraz z mała architekturą. Łączna wartość zadania wyniosła 455.264,80 zł

Ponadto w ramach funduszu sołeckiego na rok 2019 mieszkańcy Sołectwa Skoszewo zaplanowali wyposażyć budynek rekreacyjno-sportowy w krzesła, stoły, szafy, urządzenia elektryczne, drobny sprzęt AGD, naczynia sztućce oraz rolety.

Dodatkowo Gmina Brusy pozyskała dofinansowanie w ramach programu Samorządu Województwa Pomorskiego - Aktywne Sołectwo Pomorskie, dzięki któremu obiekt zostanie doposażony w: ławostoły, szafę na książki i szafę chłodniczą oraz  zostanie zagospodarowany teren wokół budynku


 


 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!