Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-08-07 • Młodzież z partnerskiej gminy niemieckiej Gross Laasch zawitała do Brus

Piętnaścioro osób w wieku od 11 do 18 lat wraz z trojgiem opiekunów gości od niedzielnego wieczora, 4 sierpnia, w naszej gminie. Pobyt odbywa się w ramach współpracy partnerskiej między Gminą Brusy, a Gross Laasch. Wizyta gości z Niemiec jest odpowiedzią na ubiegłoroczną niemiecką wycieczkę uczniów i opiekunów z gminy Brusy.

Gmina Brusy jako organizator rewizyty zapewnia, gościom oraz towarzyszącym im uczniom i nauczycycielom - tłumaczom ze szkół z terenu naszej gminy, program pełen atrakcji. W poniedziałek, 5 sierpnia, uczestników wycieczki z Gross Laasch, w Urzędzie Miejskim w Brusach, powitał burmistrz Witold Ossowski. W poniedziałek też zorganizowano dla przybyłych różnorodne gry i zabawy integracyjne na kompleksie boisk w Brusach i plaży w Czernicy. Wtorek, 6 sierpnia, był pełen wrażeń historycznych, bowiem grupa z Niemiec wraz z polskimi opiekunami gościła w Grodzisku Owidz, a cały dzień podsumowała integracja na półwyspie w Męcikale w towarzystwie zespołu Krebane z Brus.

Warto dodać, że rewizyta odbywa się z udziałem środków finansowych pozyskanych w ramach dofinansowania z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Więcej informacji na temat pobytu gości z Gross Laasch w gminie Brusy wkrótce.


Inf. i fot. UM Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!