Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 30 maja 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-08-28 • Dożynki Parafialne w Kosobudach

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosobudach terytorialnie obejmuje głównie Kosobudy, Chłopowy i Kinice. W kwestii organizacji Dożynek Parafialnych, mieszkańcy tych miejscowości podzielili teren parafii na siedem tzw. dyżurów dożynkowych. Zatem tegoroczne Dożynki Parafialne organizowali mieszkańcy jednego z dyżurów, czyli Chłopowów oraz Wybudowań Kosobud pod Hutę i Czersk. W organizację dożynek włączyła się jak co roku także sołtys Elżbieta Narloch wraz z Radą Sołecką oraz ks. proboszcz Mirosław Romanowski. 

Dożynkowe świętowanie rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. proboszcza. Uroczystość była kontynuowana podczas festynu dożynkowego na placu przy świetlicy wiejskiej w Kosobudach. Uczestnicy imprezy, zarówno dzieci, jak i dorośli, mieli możliwość wzięcia udziału w różnorodnych konkurencjach przygotowanych na tę okazję przez organizatorów. Panie między innymi ubijały pianę z białek na czas, a panowie w jak najkrótszym czasie musieli rozdzielić sporą garść dwóch różnych rodzajów makaronów. Dodatkowo można było skorzystać z szeregu innych atrakcji: dmuchanego zamku, fotobudki, kul wodnych, stoisk z zabawkami i watą cukrową oraz punktu gastronomicznego. O słodki poczęstunek i przysłowiową kawę zadbał dyżur dożynkowy. Gośćmi dożynek zajmowali się przez cały czas trwania imprezy także tegoroczni starostowie: Ewa Szopińska i Stefan Kryger. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 25 sierpnia br. 

Przypominamy, 8 września o godz. 11.00 odbędą się Zaborskie Dożynki Gminne, a w najbliższą niedzielę, 1 września, o godz. 10.00 Dożynki Parafialne świętować będą mieszkańcy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Leśnie. 

 

Starostowie Dożynek wraz z burmistrzem Brus.
Starostowie Dożynek wraz z burmistrzem Brus.


 Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!