Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 grudnia 2019r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-09-11 • IX Zaborska Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych

Blisko 200  zawodników z 19 zaprzyjaźnionych placówek wzięło udział w IX Zaborskiej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie odbyło się 5 września na zmodernizowanym stadionie miejskim w Brusach.

Olimpiadę uroczyście otworzyli organizatorzy i zaproszeni goście: burmistrz Brus Witold Ossowski, poseł na Sejm RP Aleksander Mikołaj Mrówczyński, poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk, radny Powiatu Chojnickiego Marek Rodzeń, ks. Prałat Zdzisław Wirwicki, sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Andrzej Gąsiorowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brusach Natalia Landowska oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Ty i Ja" Anna Orlikowska.

Olimpiada została dofinansowana ze środków finansowych Gminy Brusy i Powiatu Chojnickiego.

Uczestnicy sportowych zmagań w Brusach, jak co roku, wzięli udział w szeregu konkurencji sprawnościowych, oto ich wyniki:

1. Skok w dal z miejsca


Kobiety:
I SZKATUŁA Genowefa ŚDS Czersk
II BYSZEWSKA Karolina ŚDS Tuchola
III KONKOL Renata WTZ Chmielno


Mężczyźni:
I MĄDRY Jacek WTZ Bytów
II KUFEL Damian ŚDS Tuchola
III BRUNKALLA Łukasz WTZ Złotów


2. Pchnięcie kulą


Kobiety:
I SPIERAWKA Ewa WTZ Kościerzyna
II KLINKOSZ Renata WTZ Chmielno
III SZYMAŃSKA Roksana WTZ Malbork


Mężczyźni:
I URBANOWSKI Krzysztof ŚDS Tuchola
II JAKUBOWSKI Filip ŚDS Wiele
III PLOTKE Daniel WTZ Chmielno


3. Rzut piłką lekarską


Kobiety:
I CHLEBOWSKA Iwona ŚDS Tuchola
II KLOSKOWSKA Sylwia WTZ Brusy
III FORMELLA Karolina WTZ Chmielno


Mężczyźni:
I DELIKAT Jarosław DPS Chojnice
II WARDIN Marcin WTZ Chojnice
III GRAFF Mirosław ŚDS Bytów


4. Bieg na 100m


Kobiety:
I WIRKUS Jarosława ŚDS Trzebuń
II PAŁCZAK JULIA WTZ Brusy
III KAZUS Dorota WTZ Chmielno


Mężczyźni:
I SERKOWSKI Dominik WTZ Somonino
II MĄDRY Jacek WTZ Bytów
III WAŁDOCH Jarosław WTZ Brusy


5. Tor przeszkód na wózku inwalidzkim


I HINC Robert WTZ Kościerzyna
II KASZUBOWSKI Mirosław WTZ Kościerzyna
III KRASINKIEWIECZ Jerzy Stowarzyszenie Ty i Ja

6. Sztafeta 4x100m


Kobiety:
I WTZ Brusy
II WTZ Chmielno
III WTZ Trzebuń


Mężczyźni:
I WTZ Bytów
II WTZ Brusy
III WTZ Somonino


7. Przeciąganie liny


I DPS Chojnice
II WTZ Chmielno
III WTZ Brusy


KLASYFIKACJ GENERALNA:
I WTZ CHMIELNO 68 pkt
II WTZ Brusy 62 pkt
III WTZ Bytów 60 pkt

FOTOREPORTAŻ























 

Inf. UM Brusy.

Fot. Piotr Grabski.




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!