Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-09-17 • XII Zaborski Turniej Petanque rozegrany!

Gra petanque narodziła się ponad 100 lat temu w Francji. Obecnie ma wielu miłośników na całym świecie, również w gminie Brusy. W minioną niedzielę, 15 września, w Brusach rozegrano już dwunasty turniej gry w boule.

Gra w boule rozpoczyna się od wyrzucenia przez jednego z zawodników kuli tzw. świnki. Następnie zawodnik rzuca lub toczy pierwszą metalową kulę, którą musi umieścić jak najbliżej świnki. Gracze rzucają naprzemiennie, starając się wybić boule przeciwnika, przesunąć ją i umieścić swoją bliżej celu. Zwycięzcą zostaje ten zawodnik lub drużyna, która w ostateczności umieścił swoją kulę najbliżej świnki.

Petanque to idealny sport zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W tegorocznym XII Zaborskim Turnieju Petanque wzięło udział dziewięcioro juniorów, siedemnaście pań i dwudziestu czterech panów.  Oto wyniki:

KOBIETY:

I miejsce - Agnieszka Krenska

II miejsce - Iga Gierszewska

III miejsce - Sylwia Pestka

IV miejsce - Agata Piasecka

 

MĘŻCZYŹNI:

I miejsce - Kamil Więcek

II miejsce - Marek Gierszewski

III miejsce - Bartosz Gierszewski

IV miejsce - Marcin Rodzeń

 

JUNIORZY DO 16 LAT:

I miejsce - Jakub Gierszewski

II miejsce - Konrad Pestka

III miejsce - Robert Czapiewski

IV miejsce - Marta Gierszewska

 

Nie mogło zabraknąć konkurencji na celność rzutu, która stała się już tradycją turnieju. Najcelniej wśród pań rzucała w tym roku Aleksandra Gierszewska. Mężczyzną, który nie miał sobie równych okazał się Stanisław Dorau, natomiast najlepszą pośród juniorów była Marta Gierszewska.

Organizatorami turnieju była Gmina Brusy i sklep "Segitta". Organizację imprezy wsparli sponsorzy: Dobry Dach, Bank Spółdzielczy Koronowo, Transport Pelowski, Wedel, Fungopol, Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy sp.j., Flandria, Don Pablo Ostre Noże, Moto-Gawin, Zibi Steel.

FOTORELACJA: 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!