Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 2 lipca 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-09-23 • Sprzęt i promesa dla OSP. Wizyta Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego w Brusach - aktualizacja

Strażacy z Brus zyskali nowy sprzęt pożarniczy. Jest to podnośnik SHD-21, który ułatwi szereg działań jednostki. OSP Męcikał również otrzymała specjalistyczny zestaw hydrauliczny, a OSP Leśno promesę w kwocie 100 tys. zł na budowę remizy. Sprzęt i fundusze uroczyście przekazali Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Wydarzenie odbyło się w piątek, 20 września. 21-metrowy podnośnik pożarniczy trafił do OSP Brusy z Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Gdańskim. Uroczyste przekazanie sprzętu i funduszy odbyło się przed Domem Strażaka w Brusach na ręce komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej i zarazem prezesa OSP Brusy Janusza Szmaglika, prezesa OSP w Męcikale Stefana Ossowskiego i prezesa OSP w Leśnie Mirosława Radtke. Za przekazany jednostkom OSP sprzęt i fundusze szczególnie dziękował burmistrz Brus Witold Ossowski. Podczas uroczystości obecni byli także m.in. Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński, Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Gdańskim mł. bryg. Jarosław Gryciuk, Komendant Powiatowy PSP w Chojnicach st. kpt. Błażej Chamier Cieminski, poseł na Sejm RP Aleksander Mikołaj Mrówczyski oraz radni Rady Miejskiej w Brusach.

Tego dnia Marszałek Senatu Stanisław Karczewski spotkał się również z mieszkańcami gminy Brusy, z którymi rozmawiał o bieżącej sytuacji w kraju i gminie. Wizyta ta w sposób szczególny została upamiętniona wspólnym zasadzeniem drzewa przy Domu Strażaka w Brusach.


 
 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!