Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 8 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-09-26 • Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni uczestnikiem programu #SuperKoderzy

Szkoła Podstawowa im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” w Lubni zakwalifikowała się do programu #SuperKoderzy.

„#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9–14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego czy muzyki.

Szkoły uczestniczące w #SuperKoderach mają do wyboru jedną z dwunastu ścieżek tematycznych, z których każda zawiera materiały dydaktyczne co najmniej na dwanaście lekcji przygotowanych zgodnie z podstawą programową. Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy uczą się programowania w praktyce i pogłębiają wiedzę z danego przedmiotu. Rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!.”

źródło: https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/superkoderzy/

Warunkiem uczestnictwa w programie było przygotowanie, półminutowego filmiku który miał przekonać organizatora o zakwalifikowaniu szkoły do programu. W role aktorów wcielili się uczniowie obecnej klasy V, którzy w bardzo obrazowy sposób przedstawili swoje plany na przyszłość. Tegoroczny absolwent Bartek Warsiński zajął się montażem i oprawą muzyczną. Reżyserem i operatorem kamery była pani Agnieszka Maciejewska a nad całą produkcją opiekę sprawowała pani Monika Trawicka.

W roku szkolnym 2019/2020 zostanie zrealizowana ścieżka tematyczna „Robo – Matematycy” i powstanie gra planszowa w wymiarze maxi, w której zostaną zakodowane zadania matematyczne. Uczniowie będą pracować w grupach i przygotowywać dla siebie nawzajem zadania. W grach wezmą udział także roboty zakupione z funduszy, które szkoła otrzymała z programu #SuperKoderzy.

Patronat honorowy nad programem sprawują Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

 

 

Inf. i fot. Szkoła Podstawowa im. TOW "Gryf Pomorski' w Lubni.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!