Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 2 lipca 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-09-26 • Pierwszy Rodzinny, Charytatywny Festyn Sportowy w Orliku

Miniona niedziela, 22 września, upłynęła w Orliku pod hasłem rodziny, sportu i pomocy potrzebującym. To właśnie tego dnia odbył się Pierwszy Rodzinny, Charytatywny Festyn Sportowy zorganizowany przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Orliku. Inicjatorem wydarzenia był obecny kapelan Zgromadzenia ojciec Arkadiusz Czaja. W organizację włączył się też proboszcz Parafii w Leśnie ks. Damian Drozdowski i wspólnota rodziców.

Działo się! Imprezę rozpoczęły rozgrywki piłki nożnej dzieci i młodzieży. Turniej wygrała drużyna Salos Brusy, II miejsce zajęła ekipa z Orlika, III miejsce - zawodnicy z Wiela, a IV miejsce - drużyna z Leśna. Prawdziwą atrakcją był mecz rozegrany pomiędzy siostrami zakonnymi, a mamami piłkarzy Salos Brusy oraz OMKS Orlik. W meczu zwyciężyły mamy, w rzutach karnych natomiast siostry zakonne. Ciekawe było też spotkanie meczowe rozegrane miotłami drzewnymi. W tej rozgrywce drużyna pań z Orlika pokonała panie z zaprzyjaźnionego Miłakowa. Publiczność przez cały czas zabawiał Paweł Czaja, który jest częścią grupy Wicemistrzów Międzynarodowego Festiwalu Iluzji "Duo Paulo", która tego dnia prezentowała się publiczności w kilku odsłonach. Były pokazy iluzji oraz konkursy i zabawy dla dzieci oraz rodziców. Mistrzowskie pokazy iluzji zaprezentował również iluzjonista "Oriano". Najmłodsi mogli także zobaczyć jak to jest siedzieć za kierownicą policyjnego radiowozu oraz jaki sprzęt kryje się w wozie strażackim. Policjanci z Brus i strażacy z Leśna służyli pomocą. Gwiazdą festynu był artysta polskiej sceny muzycznej Andrzej Rybiński. Wydarzenie rozpoczęto i zakończono wspólną modlitwą.

Najważniejszy jednak był cel. Festyn zorganizowano z myślą o leczeniu chorych dzieci z okolic Orlika oraz dla wsparcia lokalnej, dziecięcej drużyny sportowej. Poprzez licytacje i zbiórkę pieniędzy udało się zebrać 8040 zł. Cel ten osiągnięto m.in. dzięki pomocy Kół Gospodyń Wiejskich i Sołectw, które przygotowały stoiska z poczęstunkiem, dzięki pomocy sponsorów, zaprzyjaźnionych organizacji oraz Gminy Brusy, Kartuzy czy Dziemiany, które przekazały różnorodne fanty. Gmina Brusy wraz z Gminą Czersk wsparły festyn także pod względem technicznym, pierwsza zadbała o odpowienie nagłośnienie, druga o scenę, na której prezentowali się artyści.

 

FOTOGALERIA UM BRUSY

FOTOGALERIA SIÓSTR FRANCISZKANEK

Inf. i fot. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!