Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 15 lipca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-05-19 • 15. rocznica nadania imienia Szkoły Podstawowej imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej w Leśnie

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o uroczystości przygotowaną przez Dyrektora i Nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Kard Stefana Wyszyńskiego w Leśnie.

19 maja 2020 r. przypada 15. rocznica nadania imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej w Leśnie.

 Prymas Tysiąclecia, Mąż stanu, Pasterz Kościoła polskiego, wybitny kapłan i humanista – to przymioty Naszego Patrona. Moglibyśmy jeszcze długo wymieniać jak wielkim był człowiekiem. Obrońca polskiej suwerenności, nieugięty i konsekwentny w domaganiu się praw dla uciemiężonego polskiego narodu.

To był słoneczny, piękny dzień – piętnaście lat temu, 19 maja 2005 roku. Najpierw w parafialnym kościele w Leśnie odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa diecezjalnego Jana Bernarda Szlagi. Ksiądz Biskup poświęcił sztandar szkoły, na którym widnieje podobizna naszego Patrona w mitrze i z pastorałem w ręku, a także słowa zawsze ważne dla Prymasa „Bóg – Honor – Ojczyzna”. Dalsze uroczystości odbyły się w szkole, gdzie została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Możemy na niej przeczytać myśl Kardynała, która od 15 lat towarzyszy całej społeczności szkolnej: „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla Niej”. Pani Dyrektor Zofia Peplińska, która wówczas kierowała naszą szkołą, odebrała z rąk władz miejskich Akt Nadania Imienia.

Mimo, że od tych wydarzeń upłynęło tyle lat, postawa Kardynała ciągle uczy nas, że nade wszystko należy pamiętać o poszanowaniu drugiego człowieka, mówić życzliwie o innych oraz działać na korzyść bliźniego. Przez cały ten czas Kardynał Stefan Wyszyński był bardzo bliski całej społeczności szkolnej, która poznawała jego życiorys, uczestniczyła w konkursach poświęconych osobie Patrona. Braliśmy też udział w zjeździe szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w minionym roku uczestniczyliśmy w nadaniu imienia Kardynała Szkole Podstawowej w Wąwolnicy na Lubelszczyźnie, dokąd zostaliśmy zaproszeni jako goście honorowi.

Dziś na pamiątkę wydarzenia sprzed piętnastu lat przy szkole pozostały nam i pięknie rosną, trzy dęby, które wówczas posadzono. Poświęcone zostały: św. Janowi Pawłowi II, bł. księdzu Józefowi Jankowskiemu, a największy i najpiękniejszy z nich – naszemu patronowi Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Choć w tym roku szkolnym nie możemy świętować wspólnie i uroczyście Święta Szkoły, to bardzo chcemy kultywować pamięć o naszym Patronie i modlimy się za jego wstawiennictwem o łaski dla nas. Cieszymy się, że już niedługo Kardynał Stefan Wyszyński zostanie zaliczony do grona błogosławionych w niebie.

                                   Bądźcie Państwo w tym dniu z nami !!!

                                                                     Dyrektor Szkoły Podstawowej  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie

                                                                           Anna Klonowska - Dorszyńska

                                                                              wraz z Gronem Pedagogicznym,

                                                                         Pracownikami oraz Uczniami


 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!