Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 sierpnia 2019r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-01-14 • Brusy pamiętają...


Z żalem informujemy, że 11 stycznia 2019 roku zmarł śp. Antoni Ziółtkowski, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Kosobudach.

Msza pogrzebowa odbędzie we wtorek 15 stycznia o godz. 9:00 w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Brusach, po czym ciało zostanie złożone na bruskim cmentarzu parafialnym.

Pan Antoni Adam Ziółtkowski, pochodził z rodziny nauczycielskiej, urodził się 12 maja 1944 roku. Edukację pobierał w Państwowym Liceum Ogólnokształcącym w Chojnicach, Liceum Pedagogicznym w Grudziądzu, Studium Nauczycielskim w Toruniu oraz Uniwersytecie Łódzkim.

Jako nauczyciel uczył przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki, chemii i biologii. Pracę zawodową rozpoczynał w 1964 roku w Szkole Podstawowej w Leśnie, następnie w latach 1964 – 1977 nauczał w Szkole Podstawowej w Czyczkowach. W latach 1968-1969 łączył pracę w dwóch szkołach nauczając także w Szkole Przysposobienia Rolniczego w Brusach. Od 1 sierpnia 1977 rozpoczął pracę na stanowisku nauczyciela i dyrektora w Szkole Podstawowej w Kosobudach, skąd po 25 latach pracy, 31 sierpnia 2002  przeszedł na emeryturę.

Pan Antoni był bardzo przywiązany do lokalnej kultury i tradycji. Zainicjował utworzenie  izby regionalnej w Szkole Podstawowej w Kosobudach oraz przyczynił się do wprowadzenia przedmiotu „wiedza o regionie i języku kaszubskim” do program nauczania w tej szkole jako pierwszej placówce w gminie Brusy.

Za swą pracę został nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi, Nagrodą Kuratora Oświaty oraz nagrodami Gminnego Dyrektora Szkół, Inspektora Oświaty, Burmistrza Brus.

Jako działacz społeczny był członkiem i prezesem bruskich oddziałów: Związku Nauczycielstwa Polskiego i Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego.

Pan Antoni był również zaangażowany w działalność Samorządu Miasta i Gminy Brusy. W latach 2003-2007 pełnił funkcję Przewodniczącego Osiedla nr 1 w Brusach.

Rodzinie i Przyjaciołom Samorząd Miasta i Gminy Brusy składa wyrazy współczucia.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!