Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 10 kwietnia 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-02-27 • Gmina Brusy w finale konkursu Innowacyjny samorząd

Burmistrz Brus Witold Ossowski wziął wczoraj (26.02) udział w gali konkursu Innowacyjny samorząd. Gmina Brusy z projektem "Urzędy na miarę XXI wieku" weszła do ścisłego finału.

Serwis Samorządowy PAP zorganizował konkurs Innowacyjny samorząd po raz pierwszy. Wyłania on i docenia najbardziej nowatorskie jednostki samorządu terytorialnego, promuje działania zastosowane prze nowoczesne samorządy i inspiruje pozostałe jednostki samorządowe do podejmowania prekursorskich przedsięwzięć. Konkurs przebiega w pięciu kategoriach: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta powyżej 200 tys. mieszkańców i powiaty.

Laureatów konkursu, spośród ponad 300 zgłoszeń w pięciu kategoriach, wybrała kapituła złożona z przedstawicieli organizacji samorządowych, ministerstw i ludzi nauki. Gmina Brusy zdobyła wysoką ocenę za projekt "Urzędy na miarę XXI wieku" i znalazła się w zaszczytnym gronie szesnastu finalistów konkursu w kategorii gmin miejsko – wiejskich.

Fot. PAP/Marcin Kmieciński.
Fot. PAP/Marcin Kmieciński.

Fot. Gmina Ożarów Mazowiecki.
Fot. Gmina Ożarów Mazowiecki.

Fot. PAP/Marcin Kmieciński.
Fot. PAP/Marcin Kmieciński.

Przedsięwzięcie "Urzędy na miarę XXI wieku" dotyczy Systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją EZD z grupy SIDAS.  System świadczy wsparcie w zakresie procesów skupionych wokół elektronicznego obiegu dokumentów w urzędzie. Od czasu wdrożenia tego projektu znacznie rozszerzył się zakres usług świadczonych przez ePUAP. Większość spraw obywatel może załatwić w urzędzie bez wychodzenia z domu. Dzięki systemowi znacznie wzrosła jakość i efektywność świadczenia usług ważnych dla prowadzenia działalności gospodarczej, usług w obszarze podatków i opłat lokalnych oraz zarządzania nieruchomościami. Ponadto 47 pracowników udoskonaliło swoje kompetencje.

Rozwijamy się i podnosimy jakość usług realizowanych przez Urząd Miejski w Brusach z myślą o naszych mieszkańcach. – mówi burmistrz Brus Witold Ossowski. Cieszymy się również z sukcesu naszej partnerskiej Gminy Ożarów Mazowiecki, która, tak jak Gmina Brusy, została finalistą w kategorii gmin miejsko – wiejskich. dodaje włodarz.

Fot. PAP/Marcin Kmieciński.
Fot. PAP/Marcin Kmieciński.

Na zdjęciu  burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz wraz z burmistrzem Brus Witoldem Ossowskim.

 

 

 

 

Inf. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!