Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 10 kwietnia 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-03-13 • Wczorajsza wichura nie oszczędziła naszych mieszkańców

Służby ratownicze, a szczególnie straż pożarna, w wyniku wczorajszej (12.03) wichury miała pełne ręce roboty. W gminie Brusy doszło do uszkodzenia kilku budynków: dwóch mieszkalnych i jednego gospodarczego. Straż interweniowała także w związku z powalonymi drzewami, zagrażającymi bezpiecznemu ruchowi.

Najbardziej poszkodowana została rodzina mieszkająca w Kosobudach – Wybudowaniu. Doszło tam do zerwania znacznej części poszycia dachowego budynku mieszkalnego. Sprawą od razu zajęła się komórka zarządzania kryzysowego, powołana przez burmistrza Brus komisja do spraw szacowania strat oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brusach. Budynek został stosownie zabezpieczony z pomocą strażaków, a rodzina znalazła tymczasowe schronienie u krewnych.

Pozostałe miejsca interwencji straży pożarnej: budynek mieszkalny w Czyczkowach oraz budynek gospodarczy w Czarnowie, nie uległy znacznym zniszczeniom. Rodziny użytkują je bez przeszkód.

Uważajmy! Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało kolejne ostrzeżenia na dziś (13.03) i jutro (14.03) dot. silnego wiatru i oblodzenia.

 

 

 

 

 

Inf. UM Brusy.

Fot. OSP Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!