Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 czerwca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-05-05 • 12 maja Gmina Brusy zamierza otworzyć żłobek i przedszkola


12 maja ponownie zostaną otwarte Przedszkole nr 1 i Samorządowy Żłobek w Brusach oraz Punkty Przedszkolne w Czyczkowach, Lubni, Leśnie i Kosobudach. Burmistrz Brus Witold Ossowski omówił ten plan i możliwości jego realizacji dziś (05.05) na naradzie z dyrektorami placówek opiekuńczych i oświatowych Gminy Brusy.

Dzisiejsza narada dotyczyła głównie możliwości uruchomienia gminnej działalności przedszkolnej. Na bazie zebranych deklaracji rodziców, w oparciu o zalecenia i wytyczne sanepidu, zdecydowano o konieczności otwarcia przedszkola i żłobka w Brusach oraz wyżej wymienionych czterech punktów przedszkolnych. Natomiast oddziały przedszkolne, czyli tzw. „zerówki”, zlokalizowane przy szkołach podstawowych w gminie Brusy, póki co nie wznowią działalności. Decyzja podyktowana jest obecnie niskim zainteresowaniem rodziców dzieci uczęszczających do tych placówek.

Nadmieniamy, że dyrektorzy i nauczyciele poszczególnych placówek przedszkolnych oraz żłobka są w stałym kontakcie z rodzicami i na bieżąco informują o kolejnych decyzjach.

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!