Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 4 czerwca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-05-22 • 5. rocznica nadania imienia Ks. Kan. Bolesława Śledzia Szkole Podstawowej w Kosobudach

Szkoła Podstawowa w Kosobudach już od pięciu lat nosi imię Ks. Kanonika Bolesława Śledzia. Z tej okazji w środę, 20 maja, została odprawiona uroczysta msza św. w kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wydarzenie miało bardziej symboliczny charakter w związku z panującą w kraju epidemią koronawirusa. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Mirosław Romanowski. Wśród uczestników uroczystości nie zabrakło dyrektor Anny Majkowskiej wraz z przedstawicielami grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej szkoły,  a także burmistrza Brus Witolda Ossowskiego.

Patron szkoły zajmuje ważne miejsce w świadomości mieszkańców Kosobud. Z miejscowością był związany już od 1962 r., kiedy to został wikariuszem miejscowej parafii. W latach 1975-1998 był jej pierwszym proboszczem. Ks. Kan. Bolesław Śledź był cenionym kapłanem nie tylko w kosobudzkiej parafii, ale także w dekanacie. Jak czytamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Kosobudach: Służba kapłańska Księdza Kanonika realizowała się przez lata katechezy, głoszenia słowa Bożego, udzielania sakramentów świętych oraz przez ofiarny udział w uroczystościach kościelnych, patriotycznych, kulturalnych i środowiskowych. Był duszpasterzem rolników dekanatu bruskiego oraz inicjatorem i organizatorem wielu pielgrzymek. Jego aktywne życie stanowiło znaczący wkład w rozwój życia mieszkańców parafii. Uczył religii w czasach trudnych, kiedy religia przecierała jeszcze drogi do wolności. Był katechetą wielu pokoleń i robił to z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. Kapłan zmarł 15 maja 2013 roku.

Ponadto Szkoła Podstawowa w Kosobudach z okazji jubileuszu zorganizowała kilka konkursów dla swoich uczniów. Dzieci i młodzież mogły wykazać się wiedzą na temat życia i działalności patrona szkoły oraz umiejętnościami plastycznymi w konkursie na portret patrona. Dodatkowo, do 24 maja, w szkole trwa konkurs pt. „Miejscowość i okolice życia patrona w oku smartfona”. Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Samorząd Gminy Brusy składa całej społeczności szkolnej w Kosobudach serdeczne życzenia z okazji obchodzonego Jubileuszu.

 

 

Inf. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!