Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 15 lipca 2020r.
Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-06-10 • OSP LEŚNO OTRZYMA NOWY WÓZ BOJOWY

Dobre wiadomości dla strażaków ochotników z Leśna w gminie Brusy. W tym roku otrzymają oni nie tylko nową remizę, ale także nowy wóz bojowy. Ratusz analizuje już oferty cenowe.

Szacuje się, że nowy pojazd dla strażaków z Leśna będzie kosztował około 800 tysięcy złotych. „Będzie to średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Powinien on dotrzeć do jednostki jeszcze w tym roku” – mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Nowo zakupiony pojazd zastąpi używanego obecnie przez druhów Jelcza. Stary samochód zostanie z kolei przekazany innej jednostce z terenu gminy Brusy.

Zakup nowego wozu bojowego będzie dofinansowany kwotą 550 tysięcy złotych. Są to pieniądze pochodzące z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz z Funduszu Ubezpieczeniowego Strażaków.

Promesę na dofinansowanie, z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odebrał wczoraj (09.06) w Lipuszu prezes OSP w Leśnie Mirosław Radtke. Pozostałe środki na zakup wozu bojowego pochodzić będą z budżetu gminy. Samorząd liczy także na pomoc sponsorów.

Fot. Weekend FM.
Fot. Weekend FM.

Fot. Weekend FM.
Fot. Weekend FM.

Fot. Weekend FM.
Fot. Weekend FM.

Pliki do ściągnięcia:
Wypowiedź Burmistrza Brus (1,736 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!