Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 stycznia 2020r.
News Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-12-10 • Bruszanie nie zawiedli. Kolejna akcja Szlachetnej Paczki za nami!

W minioną sobotę, 7 grudnia, odbyło się podsumowanie akcji "Szlachetna Paczka". Od kilku lat przedsięwzięcie to realizowane jest także na terenie gminy Brusy. Na czele bruskiej ekipy pomocników potrzebującym stoi lider - Marek Cysewski. Pomocą służą wolontariusze, którzy odwiedzają rodziny, opisują ich historie, dzięki czemu darczyńcy mogą dokonywać wyboru rodziny, której pomogą, i na zakończenie wolontariusze odbierają paczki i przekazują je potrzebującym.

W tym roku wolontariusze odwiedzili łącznie 23 rodziny spośród których, na podstawie przeprowadzonego wywiadu, do otrzymania pomocy materialnej zakwalifikowało się 7 rodzin. Wszystkie rodziny włączone do projektu znalazły darczyńców, którzy w miniony weekend dostarczyli pięknie zapakowane paczki do magazynu mieszczącego się, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Jana Flaczyńskiego, w Domu Nawiedzenia w Brusach.

Za sprawą zralizowanej akcji, pracy lidera i wolontariuszy oraz ludzi dobrego serca, 7 rodzin z gminy Brusy przezyje piękniejsze święta.

 

Inf. UM Brusy.

Fot. Szlachetna Paczka Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!