Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2011-06-15 • Podsumowanie XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Powódź, pożar dniem czy nocą- straż przychodzi ci z pomocą"

Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego. Organizatorem na szczeblu gminnym - Burmistrz Brus.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności unikania ich oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Konkurs ma za zadanie promować i poszerzać wiedzę, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.
Celem edukacyjnym konkursu jest kształtowanie właściwych postaw u dzieci i młodzieży, w przypadku występowania zagrożeń.

I Komisja powołana przez Burmistrza Brus w składzie : Eliza Szczesna - przewodnicząca, Bernadeta Niebrzydowska, Renata Goebel i Adam Mochol - członkowie, oceniła w eliminacjach gminnych 131 prac nadesłanych z 8 szkół podstawowych i 2 gimnazjów w poszczególnych grupach:

I grupa - w wieku 6-8 lat,
II grupa - w wieku 9-12 lat,
III grupa - w wieku 13 - 16 lat
IV grupa - uczniowie niepełnosprawni.

Komisja przyznała po 5 nagród w odpowiednich kategoriach następującym osobom :
GRUPA I
I miejsce – Bartłomiej Teca - SP Czyczkowy / nauczyciel Irena Daniels
II miejsce – Klaudia Sielska - SP Brusy/ nauczyciel Agnieszka Kulesza
III miejsce – Michalina Goebel – SP Brusy/ nauczyciel Karolina Peplińska
IV miejsce – Damian Remus - SP Brusy / nauczyciel Agnieszka Kulesza
V miejsce – Tomasz Kukliński - SP Brusy / nauczyciel Agnieszka Kulesza
GRUPA II
I miejsce – Barbara Łukowicz - SP Lubnia/ nauczyciel Marek Blech
II miejsce – Mateusz Różek - SP Kosobudy / nauczyciel Małgorzata Sznajdrowska
III miejsce – Wiktoria Rekowska - SP Brusy / nauczyciel Barbara Piotrowska
IV miejsce – Agata Górska - SP Leśno / nauczyciel Jolanta Orzłowska
V miejsce – Jagoda Peplińska - SP Lubnia / nauczyciel Marek Blech
GRUPA III
I miejsce – Magdalena Piotrowska - Gimnazjum  Brusy/ nauczyciel Patryk Nita
II miejsce – Zofia Dorawa - Gimnazjum Lubnia/ nauczyciel Marek Blech
III miejsce – Martyna Anna Hamernik - Gimnazjum Lubnia/ nauczyciel Marek Blech
IV miejsce – Weronika Rogala - Gimnazjum Lubnia/ nauczyciel Marek Blech
V miejsce – Alicja Dorszyńska - Gimnazjum Lubnia/ nauczyciel Marek Blech
GRUPA IV
I miejsce – Ilona Wantoch Rekowska - SP Brusy ZET / nauczyciel Maria Ostrowska
II miejsce – Karolina Kloskowska - SP Brusy ZET / nauczyciel Maria Ostrowska
III miejsce - Sylwester Mielewczyk - SP Brusy ZET / nauczyciel Maria Ostrowska
IV miejsce – Robert Lewiński - SP Brusy ZET / nauczyciel Maria Ostrowska

Wśród nagrodzonych na szczeblu gminnym ośmioro uczniów zajęło wysokie miejsca w etapie powiatowym, przez co zakwalifikowali się do udziału w eliminacjach wojewódzkich.

Oto laureaci na szczeblu powiatowym:
- w grupie I
I miejsce zdobyła Michalina Goebel - SP Brusy
II miejsce zdobył Damian Remus – SP Brusy
V miejsce zdobył Tomasz Kukliński – SP Brusy
- w grupie II
V miejsce zdobył Mateusz Różek – SP Kosobudy
- w grupie III
III miejsce zdobyła Martyna Anna Hamernik – Gimnazjum Lubnia
IV miejsce zdobyła Alicja Dorszyńska – Gimnazjum Lubnia
V miejsce zdobyła Magdalena Piotrkowska – Gimnazjum Brusy
- w grupie IV
III miejsce zdobyła Karolina Kloskowska – SP Brusy ZET





cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!