Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 3 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2014-04-04 • KOLEJNE ŚCIEŻKI ROWEROWE

Jeszcze przed wakacjami w gminie Brusy powstaną nowe ścieżki rowerowe. Wraz z istniejącymi będą one stanowiły sieć 21 kilometrów takich tras. Obecnie trwają prace na odcinkach Męcikał-Turowiec i Wielkie Chełmy-Drzewicz. Nowe ścieżki powstają wzdłuż dróg wojewódzkich. W przyszłości połączą się one z podobnymi traktami, budowanymi w sąsiedniej gminie Chojnice. Dzięki temu już niebawem możliwe będzie przejechanie rowerem z Brus przez Drzewicz do Swornegaci oraz z Brus przez Męcikał do Chojnic.

"Ścieżki rowerowe to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa. Osoby z nich korzystające nie będą już musiały poruszać się po drogach, na których obserwujemy wzmożony ruch samochodów" -  mówi Witold Ossowski, Burmistrz Brus. Ponadto jest to zwiększenie atrakcyjności gminy. "Ścieżki obok szlaków kajakowych są ważnym elementem infrastruktury turystycznej" - dodaje burmistrz.

Dotychczas Gmina Brusy wydała na budowę tras rowerowych 6,3mln złotych. Trwające obecnie prace mają kosztować kolejne 1,3mln. Inwestycje te są w połowie finansowane ze środków unijnych. Składają się na to fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To nie koniec inwestycji w tego typu infrastrukturę. Samorząd jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie projektowania tras rowerowych z Brus w kierunku Zalesia, Lubni i Leśna.

Pliki do ściągnięcia:
O ścieżkach rowerowych Burmistrz Brus (plik dźwiękowy) (2,702 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!