Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-06-16 • Odjazdowy bibliotekarz

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach oraz Ośrodek Kultury w Rytlu zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwą. W tym roku bibliotekarze z Brus jadą do Mylofu. Również w tym roku czytelnicy, bibliotekarze i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację z między placówkami bibliotecznymi w Brusach i Rytlu.
Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2017 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Brus przed siedzibą Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Dworcowej 18. Start o godz. 10.00. Do pokonania będzie trasa ok. 20 km. W Mylofie na terenie przy Zaporze, udostępnionym przez Leśnictwo Mylof, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Rytla.
Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy, miniturniej siatkówki i ciepły posiłek. Po odpoczynku około godz. 15.00 nastąpi wspólny powrót do Brus ścieżką rowerową Kaszubską Marszrutą.
Chętni mogą się już zgłaszać, dołączając do wydarzenia poprzez zgłoszenie w bibliotece w Brusach oraz w filiach bibliotecznych w Męcikale, Leśnie i Małych Chełmach.
Regulamin rajdu dostępny jest na stronie
www.ckibbrusy.pl lub w bibliotece CKiB.
Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś pomarańczowego. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika chojnicko-bruskiego rajdu.
Bibliotekarki w gminie Brusy liczą na dużą liczbę uczestników i odjazdowy przejazd!
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!