Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-06-08 • Odsłonięcie tablicy Bł. Ks. Józefa Jankowskiego Patrona Miasta i Gminy Brusy

W Urzędzie Miejskim w Brusach odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy Bł. Ks. Józefa Jankowskiego Patrona Miasta i Gminy Brusy.

W spotkaniu udział wzięli: Burmistrz Brus Witold Ossowski, Przewodnicząca rady Miejskiej w Brusach Beata Zblewska, prałat ks. Zdzisław Wirwicki, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Brusach ks. Jan Flaczyński, Radni Rady Miejskiej w Brusach, sołtysi oraz pracownicy urzędu.

Ks. proboszcz Jan Flaczyński poświęcił tablicę, natomiast uroczystego jej odsłonięcia dokonał prałat ks. Zdzisław Wirwicki- inicjator nadania Miastu i Gminie Brusy Patronatu Bł. Ks. Józefa Jankowskiego.

Przypomnijmy:

15 września 2003 roku Rada Miejska w Brusach podjęła uchwałę w sprawie woli ustanowienia patrona miasta i gminy Brusy. W odpowiedzi na nią mieszkańcy społeczności lokalnej złożyli liczne wnioski z prośbą o ustanowienie patronem miasta i gminy Bł. Ks. Józefa Jankowskiego urodzonego w Czyczkowach. Przygotowania do uroczystości poprzedziła oficjalna wizyta w czerwcu 2004 roku przedstawicieli samorządu Brus w Ołtarzewie i Ożarowie Mazowieckim, gdzie Błogosławiony jest Patronem Miasta i Gminy oraz Dekanatu Laseckiego.

16 października 2004 roku odbyła się uroczystość nadania patronatu Miastu i Gminie Brusy. Rozpoczęła się ona Mszą Św. w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Brusach. W trakcie Mszy Św. poświęcony został sztandar Rady Miejskiej oraz insygnia Burmistrza Brus i Przewodniczącego Rady. Ustanowienie patrona dla Miasta i Gminy Brusy podkreśla spójność i wzajemne oddziaływanie życia jednostki, rodziny, wspólnoty samorządowej i wspólnot parafialnych.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!