Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-06-12 • Drzwi otwarte Posterunku Policji w Brusach oraz akcja "Odpowiedzialny Kierowca"

W minionym tygodniu mundurowi zorganizowali dzień otwarty Posterunku Policji w Brusach. W swoim miejscu pracy gościli dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z miasta i gminy, a także starszych mieszkańców tego regionu. Funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego zaprezentowali gościom sprzęt, jakim na co dzień posługują się w służbie, radiowozy policyjne, zorganizowali pokaz tresury psów służbowych oraz przeprowadzili dużą akcję znakowania rowerów.

Posterunek Policji w Brusach odwiedziły dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z miasta i gminy na której policjanci z tej jednostki wykonują swoje czynności służbowe . Wizyta odbyła się w ramach dni otwartych posterunku, które mają na celu przedstawienie młodym ludziom specyfiki pracy policyjnej, zaprezentowanie sprzętu, jaki na co dzień wykorzystują mundurowi w swojej służbie, a przede wszystkim wskazanie najmłodszym, jak ważne i odpowiedzialne zadania wykonują policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze wydziału prewencji i ruchu drogowego oprowadzili dzieci i młodzież po terenie komendy, pokazali im m. in. budynek posterunku w tym gabinet kierownika tej jednostki , radiowozy policyjne oraz sprzęt, z jakiego korzystają mundurowi podczas zabezpieczania imprez masowych.

Przy okazji policjant zajmujący się profilaktyką społeczną przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachowania w przypadku kontaktu z agresywnym psem, a młodzieży opowiedział o różnego rodzaju zagrożeniach na jakie są narażeni nie tylko w szkole, ale także w trakcie wypoczynku. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w tym spotkaniu, ale najwięcej radości sprawił im profesjonalny pokaz tresury policyjnych psów. Dzieci miały okazję poznać też psy służbowe z chojnickiej komendy i zobaczyć jak obezwładnia pozoranta przestępcy, w którego wcielił się instruktor szkolenia psów. Przewodnicy psów uczyli też najmłodszych, jak być bezpiecznym w kontakcie ze zwierzęciem. Dzieci ćwiczyły tzw. bezpieczne pozycje, jakie należy przyjąć podczas ataku ze strony psa.

Korzystając z obecności rowerzystów, policjanci rozmawiali z nimi na temat bezpiecznej jazdy oraz właściwego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą.
Podczas kilku godzin w trakcie imprezy oznakowano blisko 200 rowerów. Znakowanie polega na naniesieniu dodatkowego numeru seryjnego na ramę i wprowadzeniu informacji o właścicielu do bazy danych. Nie zabezpiecza to  przed kradzieżą, ale pozwala szybciej odzyskać rower w przypadku kradzieży. Każda osoba, która zdecydowała się na oznakowanie jednośladu, po okazaniu dowodu osobistego, otrzymała stosowne zaświadczenie. Młodsi, którzy przyszli z rodzicami, dostali upominki i słodycze oraz zostali przez policjantów poczęstowani tradycyjną grochówką.  Wszystkich rowerzystów zachęcano do noszenia odblasków, w które zaopatrywano ich podczas akcji.

Dni otwarte Posterunku Policji w Brusach zorganizowane były w celu przybliżenia dzieciom i młodzieży specyfiki pracy policjantów i uświadomienia im jak ważne zadania pełnią mundurowi w trosce o ich bezpieczeństwo.

Opr. http://www.chojnice.policja.gov.pl/serwis.php

Inicjatywa policji była doskonałą okazją do przeprowadzenia akcji „Odpowiedzialny Kierowca” . Jest to kampania profilaktyczno-edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej celem jest propagowanie wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego odpowiedzialnych postaw na drodze. Edukuje w zakresie trzeźwości za kierownicą, znajomości przepisów drogowych, kultury na drodze oraz odpowiedzialnego zachowania, które zapewni bezpieczną podróż wszystkim użytkownikom drogi.
 W akcję włączyła się także Gmina Brusy, a jej organizacji podjęła się Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której koordynatorem jest p. Mieczysław Spierewka. W przedsięwzięcie włączyli się dzielnicowi z Posterunku Policji w Brusach oraz członkowie Gimnazjalnego Klubu Profilaktycznego z Gimnazjum w Brusach.
 

Fot. UM Brusy

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!