Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 maja 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-06-13 • Obchody Dnia Dziecka w Brusach

W niedzielę 11 czerwca, odbył się Gminny Dzień Dziecka, którego organizatorami była Gmina Brusy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Brusach oraz Centrum Kultury i Biblioteki.
Początkowo impreza była zaplanowana na 4 czerwca, jednak zła pogoda zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy na inny termin. Gminny Dzień Dziecka odbył się 11 czerwca na stadionie miejskim w Brusach. Frekwencja była rekordowa, pogoda również dopisała.

Uczestników przywitał Burmistrz Brus Witold Ossowski zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.


Organizatorzy postarali się, aby dzieciom umilić ich święto. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: trampolinę, kolejkę, basen z rolerem wodnym oraz duże dmuchane zjeżdżalnie. W pobliżu sceny zorganizowano warsztaty i atrakcje plastyczne. Młodzież z koła plastycznego z Centrum Kultury i Biblioteki malowała milusińskim twarze. Całą imprezę prowadził Profesor Ciekawski, który przygotował wiele konkursów wiedzy z nagrodami.


Dzień ten obfitował w  liczne atrakcje, jednak rekordową liczbę osób zgromadził Bruscrossing – czyli happenning czytelniczy. W to zadanie zaangażowały się przedszkola i prawie wszystkie szkoły z gminy Brusy. Zadaniem każdej szkoły było przygotowanie dowolnej książki oraz transparentu z hasłem promującym książkę. Każda grupa oceniana była przez jury w składzie: Beata Zblewska, Małgorzata Szmaglik, Krzysztof Gierszewski, Albin Kiedrowski i Andrzej Kulesza w kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Ponad 400 dzieci nie licząc zaangażowanych rodziców i opiekunów prowadzonych przez maskotkę gminy - BRUSKA, przeszło barwnym korowodem ulicami Brus promując czytelnictwo w gminie Brusy.


W kategorii PRZEDSZKOLA zwyciężyło przedszkole Sióstr Zmartwychwstanek, które zaprezentowało „Pszczółkę Maję”. Kolejne miejsca zajęła grupa Słoneczka z „Smerfami” oraz grupa Muchomorki z „Rzepką” obie grupy z Przedszkola Nr 1 w Brusach. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły grupa Motyle „Kopciuszek”, Biedronki „Królewna Śnieżka” oraz Krasnoludki „Wilk i siedem koźlątek” i Stokrotki „Myszka Miki i Przyjaciele”.
W kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE zwyciężyła Szkoła Podstawowa z miejscowości Czyczkowy, która zaprezentowała „Kopciuszka”. Następne miejsca zdobyły SP z Czapiewic „Piękna i Bestia” i SP z Lubni „Życie i przygody Remusa”. Wyróżnienia zdobyły szkoły z Kosobud „W 80 dni dookoła świata”, Leśno „O dwunastu miesiącach”, Wielkie Chełmy „Alicja w Krainie Czarów” i Zalesie „Piękna i Bestia”. 
W kategorii GIMNAZJA I SZKOŁY PONDGIMNAZJALNE zwyciężyło Gimnazjum w Lubni z prezentacja „Kamieni na szaniec”. Po nim było Gimnazjum w Brusach „Stara baśń” i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, czyli Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące i Zasadnicza Szkoła Zawodowa „Życie i przygody Remusa”.


Humory uczestnikom dopisywały, bo atrakcji nie brakowało. Słodycze, muzyka, gry i zabawy. Dzieci korzystały do woli z nadmuchiwanych zjeżdżalni. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy. Dzieci ochoczo rywalizowały w konkursach wiedzy i konkurencjach sportowych.
Na scenie wręczono nagrody za konkurs wiedzy o regionie i Józefie Chełmowskim, w którym zwyciężyły w kategorii SZKOŁY PODSTAWOWE: drużyna z SP Brusy, następnie Czyczkowy i Wielkie Chełmy. W kategorii GIMNAZJA: pierwsze i trzecie miejsce zajęły drużyny z Gimnazjum w Brusach, drugie miejsce drużyna z Gimnazjum w Lubni. Indywidualnymi zwycięzcami, którzy otrzymali największą ilość punktów w teście wiedzy to: Dominik Miloch, Igor Zarębski i Bartosz Warnke.  


Podczas gminnych obchodów święta dzieci nie zapomniano także o młodych sportowcach. Dla nich z tej okazji zorganizowano Turniej piłkarski. Mecze rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych. Ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:
Chłopcy rocznik 2004-2005:
I miejsce – FC Brusy
II miejsce – SP Czyczkowy
Chłopcy rocznik 2006-2007:
I miejsce – Roberciki
II miejsce – Pawełki
III miejsce – Wiktory

Chłopcy rocznik 2008-2010:
I miejsce – Filipy
II miejsce – Nikodemy
II miejsce – Adasie

Chłopcy rocznik 2011 i młodsi:
I miejsce – Zieloni
II miejsce – Czerwoni
II miejsce – Pomarańczowi

Dziewczęta rocznik 2004-2005:
I miejsce – SP Lubnia
II miejsce – Blokersi


Pod koniec dnia dzieci zabawiał Teatr Obieżyświat z Słupska z bańkami mydlanymi, chustą klanzy, przeciąganiem liny i innymi atrakcjami.
Impreza była również okazją do zaprezentowania się młodych talentów tanecznych. Wszyscy podziwiali występujące na scenie grupy taneczne z Centrum Kultury i Biblioteki: grupy tańca nowoczesnego: formacja Blaze, formacje HIP HOPU, formacja jazzowa Sky Step, grupy tańca ludowego: Krebanulczi i Krebanulczi Małe, Putrtczi i Dzotczi, pary tańca narodowego oraz grupę baletową.


Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka zaliczamy do bardzo udanych. Rekordowa frekwencja udowodniła, że jest to potrzebna impreza, a wspólna zabawa na terenach sportowych daje wszystkim uczestnikom wiele radości. Mamy nadzieje, że Gminny Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim małym i dużym dzieciom, które odwiedziły stadion 11 czerwca.


Urok i wspaniałą atmosferę Gminnego Dnia Dziecka przedstawiają zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Brusach oraz na stronie Centrum Kultury i Biblioteki.
Przypominamy, że kolejne duże wydarzenie kulturalne odbędzie się 8 lipca br. Będzie to uroczystość w Chacie Kaszubskiej pn. Józef Chełmowski – kaszubski Leonardo da Vinci. Impreza plenerowa w Chacie Kaszubskiej i w posiadłości rodziny Józefa Chełmowskiego, podczas której odbędzie się promocja wydawnictwa „Pasieka wyobraźni. O twórczości Józefa Chełmowskiego” oraz koncert Damroki i spektakl Teatru Snów pt. „Portret” dedykowany naszemu lokalnemu artyście.
Serdecznie zapraszamy!

Opr. CKiB

Fot. UM Brusy, CKiB

 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!