Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 13 listopada 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-12-02 • Mieszkańcy Brus spotkali się na zebraniu

W środę, 29 listopada w Centrum Kultury i Biblioteki i m. Jana Karnowskiego w Brusach, odbyło się Zebranie Osiedli Nr 1 i Nr 2  w Brusach.

Spotkanie rozpoczęły sprawozdania z podejmowanych działań, przedstawione przez przewodniczących bruskich osiedli. Następnie, obecny podczas zebrania burmistrz Brus Witold Ossowski, przedstawił kwestie związane z realizowanymi oraz planowanymi inwestycjami na terenie miasta Brusy. Włodarz mówił m.in. o rozpoczętym projektowaniu centrum miasta. Ważną kwestią poruszoną podczas zebrania, była również sprawa dotycząca odwodnienia Brus. Naszej Gminie udało się pozyskać ponad 6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na rozwiązanie problemów z tym związanych, o czym więcej napiszemy w kolejnych artykułach. Ponadto burmistrz wspomniał o planach projektowych ścieżki rowerowej z Zalesia w kierunku Lubni oraz zamysłach związanych z powstaniem żłobka w mieście Brusy.

Podczas zebrania poruszono również sprawę częstotliwości wywozu śmieci, szczególnie tych najbardziej kłopotliwych, czyli odpadów zmieszanych i popiołu. Do tej kwestii odniósł się m.in., obecny podczas zebrania, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Brusach Paweł Wolter. Większość mieszkańców, obecnych na zebraniu, zapytana o bieżący system wywozu śmieci, zadeklarowała, że zdaje on rezultat i nie trzeba go zmieniać.

Podczas zebrania konsultowano także kwestię nadania nazw ulic w nowopowstałym osiedlu w Brusach (w kierunku Małego Gliśna). Miałyby się tam znajdować ulice: Wrzosowa, Bratkowa, Lawendowa, Frezjowa, Konwaliowa, Goździkowa, Rumiankowa, Fiołkowa i Kalinowa.

Tekst i foto: Gmina Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!