Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 13 listopada 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-12-02 • Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie

Trzynaście par z miasta i gminy Brusy zostało uhonorowanych medalem za długoletnie pożycie małżeńskie. Odznaczenie to jest przyznawane przez Prezydenta RP. Podczas ceremonii odznaczeń w Brusach wręcza je burmistrz Brus Witold Ossowski. Ponadto, pary otrzymują dodatkowe upominki, m.in. książkę Historia Brus i okolicy oraz kwiaty. Tegoroczna ceremonia odbyła się w piątek - 1 grudnia, w Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach.

Pary uhonorowane medalem to:

 

Państwo Agnieszka i Edmund Werra z Widna

 

Para pobrała się 23 grudnia 1967 roku w Konarzynach. Państwo Werra mają trójkę dzieci: syna oraz dwie córki. Doczekali się także pięciorga wnucząt: wnuczki i czterech wnuków. Pan Edmund w życiu zawodowym był związany z Nadleśnictwem Przymuszewo. Pani Agnieszka zajmowała się domem. Obecnie własnym domowym gospodarstwem zajmują się we dwójkę. Warto dodać, że każdy, kto uczestniczy w corocznym „Pieczeniu chleba w Widnie” ma okazję spróbować wyśmienitego pieczywa, wypiekanego w piecu chlebowym przez panią Agnieszkę.

Państwo Maria i Zygmunt Gierszewscy z Męcikała

 

Państwo Gierszewscy pobrali się 7 października 1967 roku w Chojnicach. Para ma pięcioro dzieci: córkę i czterech synów, dziewięcioro wnucząt: pięć wnuczek i czterech wnuków. Doczekali się także jednej prawnuczki Lenki. Pan Zygmunt pracował wcześniej jako drwal, pani Maria zajmowała się domem. Obecnie wspólnie doglądają domowego gospodarstwa.

Państwo Bogusława i Ludwik Gliszczyńscy z Leśna

 

Para pobrała się 27 grudnia 1967 roku w Leśnie. Pan Ludwik przed przejściem na emeryturę pracował ponad 30 lat w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Brusach. Pani Bogusława pracowała w Klubie Prasy i Książki Ruch w Leśnie. Obecnie pan Ludwik w wolnym czasie uwielbia wędkować i okresie letnim chodzić na grzyby. Pani Bogusława chętnie zajmuje się wnuczętami, a w wolnym czasie czyta książki. Państwo Gliszczyńscy doczekali się trójki dzieci: syna i dwóch córek oraz ośmiorga wnucząt: sześciu wnuczek i dwóch wnuków.

Państwo Józefa i Kazimierz Gemba z Lubni

 

Państwo Gemba pobrali się 22 października 1967 roku w Leśnie. Pani Józefa zawodowo pracowała w SGR Brusy i wykonywała pracę biurową. Pan Kazimierz pracował jako kierowca maszyn ciężkich Polskich Kolei Państwowych. Pani Józefa na emeryturze chętnie czyta gazety i rozwiązuje krzyżówki, pan Kazimierz wędkuje, a także hoduje gołębie i króliki. Oboje zajmują się domem. Para ma troje dzieci: syna i dwie córki oraz dziesięcioro wnucząt: czterech wnuków i sześć wnuczek.

Zofia i Wacław Gierszewscy z Brus

 

Para pobrała się 18 listopada 1967 roku w Brusach. Państwo Gierszewscy mają dwóch synów i pięcioro wnucząt. Pani Zofia przed emeryturą pracowała w przedszkolu, pan Wacław natomiast przez 34 lata pracował w POM w Nieżychowicach. Obecnie wspólnie zajmują się domem. Dodatkowo pan Wacław Chętnie wędkuje i od wielu lat pełni funkcję prezesa Koła Wędkarskiego nr 130 w Brusach.

Państwo Małgorzata i Marian Ossowscy z Kosobud – Wybudowania

 

Państwo Ossowscy pobrali się 18 listopada 1967 roku. Para ma sześcioro dzieci: trzy córki i trzech synów. Doczekała się także dwanaściorga wnucząt: sześciu wnuczek i sześciu wnuków. Wspólnie całe życie zajmowali się gospodarstwem rolnym i domem. Obecnie, w okresie emerytalnym, chętnie pomagają rodzinie. Pani Małgorzata w wolnym czasie lubi czytać książki i gazety. Pan Marian natomiast interesuje się m.in. polityką. Zapytani o marzenia, państwo Ossowscy mówili o zdrowiu i szczęściu rodziny.

Państwo Helena i Franciszek Miszewscy z Zalesia – Wybudowania

 

Para pobrała się 12 listopada 1967 roku w Brusach. Państwo Miszewscy mają cztery córki, czternaścioro wnucząt i dwie prawnuczki: Maję i Marylkę. Oboje całe życie prowadzili gospodarstwo i dom. Obecnie lubią spędzać czas razem, w dalszym ciągu dbając o dom i rodzinę.

Państwo Maria i Ryszard Cysewscy z Brus

 

Państwo Cysewscy pobrali się 7 października 1967 roku w Brusach. Para doczekała się trojki dzieci: córki i dwóch synów, ośmiorga wnucząt: czterech wnuczek i czterech wnuków oraz czworga prawnucząt. Pani Maria pracowała wcześniej zawodowa w punkcie Poczty Polskiej w Brusach. Pan Ryszard był stolarzem w Chojnickiej Fabryce Mebli. Obecnie na emeryturze lubią wspólnie zajmować się domem i czytać książki.

Państwo Urszula i Edmund Łońscy z Czyczków

 

Para pobrała się 13 lipca 1967 roku w Brusach. Państwo Łońscy mają dwoje dzieci: syna i córkę. Doczekali się także czwórki wnucząt: trzech wnuków i jednej wnuczki. Oboje byli wcześniej związani zawodowo z Brusami. Obecnie zajmują się domem. Pani Urszula w wolnych chwilach lubi oglądać różnego rodzaju programy telewizyjne. Pan Edmund interesuje się wędkowaniem i polityką. Zapytani o swoje obecne marzenie, zgodnie stwierdzili, że ważne jest dla nich dobre zdrowie.

Państwo Irena i Kazimierz Pryba z Kosobud – Wybudowania

 

Państwo Pryba pobrali się 28 kwietnia 1967 roku w Brusach. Para ma trzech synów, siedmioro wnucząt: dwie wnuczki, pięciu wnuków oraz jednego prawnuka. Pan Kazimierz zawodowo pracował wcześniej w budownictwie. Pani Irena natomiast pracowała jako pielęgniarka w ośrodku zdrowia w Brusach. Obecnie wspólnie zajmują się domem, gdzie w wolnym czasie lubią czytać gazety.

Państwo Danuta i Jan Szyngwelscy z Kosobud

 

Para pobrała się 15 kwietnia 1967 roku w Brusach. Państwo Szyngwelscy całe życie zajmowali się gospodarstwem rolnym oraz domem, które po przejściu na emeryturę przekazali synowi. Obecnie wciąż lubią pomagać w pracach gospodarczych. Pani Danuta w wolnych chwilach lubi szyć na maszynie, a pan Jan interesuje się maszynami rolniczymi. Para ma czwórkę dzieci: syna oraz trzy córki oraz dziewięcioro wnucząt: cztery wnuczki i pięciu wnuków.

Państwo Gertruda i Józef Synak z Brus 

 

Państwo Synak pobrali się 27 marca 1967 roku w Brusach. Para ma dwie córki i trzy wnuczki. Pani Gertruda wcześniej głównie zajmowała się gospodarstwem. Pan Józef pracował jako stolarz oraz wykonywał roboty budowlane. Obecnie chętnie wspólnie spędzają czas w zaciszu domowym, gdzie oddają się codziennym obowiązkom i spotkaniom z rodziną. Pan Józef bardzo chwali umiejętności kulinarne małżonki.

Państwo Maria i Antoni Prieba z Huty

 

Para pobrała się 20 stycznia 1967 roku w Brusach. Państwo Prieba mają trzy córki, czworo wnucząt: wnuczkę i trzech wnuków. Całe życie poświęcili rodzinie i pracy na gospodarstwie. Pani Maria pracowała również w zakładzie przetwórczym. Obecnie para w dalszym ciągu opiekuje się domem, a w wolnych chwilach państwo Prieba rozwiązują krzyżówki i czytają gazety.

Wszystkie pary, pytane o receptę na długoletnie szczęśliwe pożycie małżeńskie, zgodnie stwierdzały, że potrzebne jest zaufanie, wzajemne zrozumienie, godzenie różnicy zdań i naprawianie nieporozumień.

Prócz wymienionych trzynastu par, zaszczytu odznaczenia medalem za długoletnie pożycie małżeńskie dostąpiły jeszcze trzy, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w tegorocznej uroczystości. Są to: Elżbieta i Kazimierz Januszewscy z Czyczków, Zofia i Zygmunt Kuehn z Rolbika oraz Barbara i Franciszek Gierszewscy z Brus.

Tegoroczną ceremonię wręczenie medali za długoletnie pozycie małżeńskie ubogacił występ zespołu instrumentalnego Akord oraz grupy wokalnej z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia na Facebooku Gminy Brusy - tutaj

Tekst i foto: Gmina Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!