Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 13 listopada 2018r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2017-11-30 • Zakończono realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brusy – edycja 2017”

Informujemy, iż zadanie pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brusy – edycja 2017” zostało zakończone. Realizacja zadania była możliwa dzięki dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku z udziałem środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach  Programu Priorytetowego NFOŚ i GW pn. „Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne. Część 2) – Usuwanie wyrobów zawierających azbest” oraz „SYSTEM – Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚ i GW Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest”.

Wysokość dofinansowania wyniosła 75% kosztów kwalifikowanych zadania. Przedsięwzięcie było realizowane od września do listopada 2017 roku, a zakres prac obejmował transport, zabezpieczenie i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest z terenu 8 nieruchomości. Celem zadania było usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, a przez to minimalizacja szkodliwego oddziaływania azbestu na ludzi i środowisko. W ramach „Usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Brusy – edycja 2017” unieszkodliwiono 1 554,80 m2 (13,619 Mg) wyrobów zawierających azbest na łączną kwotę kosztów kwalifikowanych w wysokości 4 923,64 zł, z czego 3 667,29 zł (75%) wyniosło dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku z udziałem środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach w/w Programu priorytetowego, natomiast pozostałe 25%, czyli 1 256,35 zł stanowił koszt właścicieli nieruchomości oraz Gminy Brusy.

 

Link do strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku – www.wfos.gdansk.pl
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!