Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 stycznia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-03-13 • 25. edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018! Zgłoś się!

Rozpoczyna się 25. jubileuszowa  edycja Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018. Zgodnie z tradycją konkurs ten zostanie przeprowadzony w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Ocenione zostaną „Wieś” i „Zagroda rolnicza”.

Główną ideą jest ochrona i poprawa wartości krajobrazu przyrodniczego oraz kulturowego pomorskich wsi i jakości życia na wsi, a także podniesienie atrakcyjności wypoczynkowej obszarów wiejskich, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej.

Organizatorami konkursu Piękna Wieś Pomorska są:

  • Samorząd Województwa Pomorskiego
  • Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku
  • Partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim.

Konkurs ma promować aktywny udział społeczności wiejskich w zrównoważonym rozwoju swojego otoczenia i poprawie jego estetyki oraz przyczynić się do identyfikacji i analizy możliwych do przeniesienia dobrych praktyk w zakresie rozwoju obszarów wiejskich.

Karty zgłoszeń należy składać do 30 marca br. w biurze interesanta Urzędu Miejskiego w Brusach (karty do pobrania wraz z regulaminem poniżej).

Szczegółowych informacji udziela p. Iwona Wałdoch:

tel. 52 39 69 312, e-mail: promocja@brusy.pl, biuro nr 37 Urzędu Miejskiego w Brusach.

Oceny dokonują komisje:

  • gminne – powołane przez wójta/burmistrza gminy, które do 8 czerwca 2018 r. zgłaszają do eliminacji powiatowych laureatów pierwszych miejsc konkursu w kategoriach Wieś i Zagroda
  • powiatowe – powołane przez starostę powiatu, które do 20 lipca 2018 r. zgłaszają do eliminacji wojewódzkich laureatów pierwszych miejsc konkursu w kategoriach Wieś i Zagroda
  • wojewódzka – na podstawie przesłanych zgłoszeń oraz wizytacji dokona oceny wsi i zagród w terminie do 31 sierpnia 2018 r.

Podsumowanie etapu wojewódzkiego oraz uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się nie później niż do 31 października 2018 r.

 

Pliki do ściągnięcia:
Regulamin Konkursu Piękna Wieś Pomorska 2018 (668 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!