Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 stycznia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-04-18 • Nowe udogodnienia w bruskiej przychodni

Ośrodek zdrowia w Brusach wzbogaci się o pracownię teleradiologiczną. Dzięki nowemu udogodnieniu, pacjenci korzystający z usług przychodni, nie będą musieli wykonywać badań  RTG w placówkach szpitalnych, oddalonych od Brus o kilkadziesiąt kilometrów. Badania te i ich opisy będą wykonywane na miejscu. Pacjenci nie będą musieli też czekać na wydanie wyniku badania na nośniku CD, bowiem wynik i opis będą od razu dostępne u lekarza zlecającego.

Sprawna komunikacja między placówkami ochrony zdrowia będzie możliwa dzięki wdrażanym e-usługom, udostępnianym za pośrednictwem platformy teleradiologicznej.

W stworzenie pracowni RTG włączył się Samorząd Gminy Brusy, dlatego też pomieszczenia, w których funkcjonować będzie pracowania zostały zaadaptowane na ten cel właśnie przez Gminę za kwotę 45 tys. zł.

Realizatorem projektu jest Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy sp. j. oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Brusmed”. Łączny koszt realizacji przedsięwzięcia to około 1,1 mln zł, z czego 85% pokryje dofinansowanie uzyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Warto dodać, że jednocześnie Przychodnia Rodzinna Thielamann i Wspólnicy sp. j. przystąpiła do uruchomienia platformy e-zdrowie dla mieszkańców naszej gminy oraz do informatyzacji procesów gromadzenia danych medycznych w jednostkach ochrony zdrowia. Przedmiotem prowadzonych działań jest rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej, umożliwiającej stworzenie systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów Medycznych, zgodnie z zaleceniami Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Kolejnym aspektem jest budowa platformy e-usług medycznych umożliwiających dostęp do informacji o stanie zdrowia, wynikach badań, czasie oczekiwania na wizytę oraz możliwość: elektronicznej rejestracji, przypomnienia o wizycie, sporządzenia wywiadu lekarskiego czy złożenia deklaracji POZ. Dodatkowo w ramach systemu funkcjonuje moduł e-archiwum, dzięki któremu uprawnione podmioty m.in. NFZ, mają dostęp do pełnej dokumentacji medycznej pacjenta. Dzięki stworzeniu platformy internetowej pacjenci uzyskają m.in. łatwiejszy dostęp do usług realizowanych przez przychodnię, dostępnych terminów i miejsc realizowanych usług, a także będą mieli możliwość zarejestrowania się do lekarza bez koniczności osobistej wizyty w ośrodku zdrowia.

Ten projekt, Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy sp. j. oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Brusmed”, zrealizowali wraz z Indywidualną Specjalistyczną Praktyką Lekarską Elżbieta Jachym-Mikutowicz oraz Indywidualną Specjalistyczną Praktyką Lekarską Sławomir Mikutowicz.

 

Wszystkie te działania mają na celu poprawę jakości i efektywności obsługi medycznej pacjentów w ośrodku zdrowia w Brusach.

Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy sp.j. przeprasza wszystkich swoich pacjentów za ewentualne niedogodności związane z wdrażaniem nowego systemu elektronicznego. Utrudnienia są przejściowe, prosimy o cierpliwość i  dziękujemy za wyrozumiałość.

Przychodnia Rodzinna Thielemann i Wspólnicy sp.j.

 

Inf. i fot. Gmina Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!