Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 31 maja 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-04 • Odjazdowy Bibliotekarz – przyłącz się!

Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Ośrodek Kultury w Czersku, Ośrodek Kultury w Rytlu oraz Nadleśnictwo Czersk zapraszają na rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem Zamiast marnować czas – zrób coś dla ziemi i zasadź las!

W tym roku bibliotekarze z Brus jadą do Giełdonu. Wraz z nimi czytelnicy i miłośnicy bibliotek będą promować nie tylko czytelnictwo i jazdę na rowerze, ale także wspólną integrację między trzema placówkami bibliotecznymi, w Brusach, Czesku i Rytlu. Hasło tegorocznego rajdu związane jest z ubiegłoroczną nawałnicą jaka nawiedziła tereny, na których mieszkamy. 

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę 9 czerwca 2018 roku. Zbiórka dla rowerzystów z Brus przed siedzibą Centrum Kultury i Biblioteki przy ul. Dworcowej 18. Start o godz. 11.00. Do pokonania będzie trasa ok. 10 km. W Giełdonie na terenie przy jeziorze, udostępnionym przez Nadleśnictwo Czersk, spotkamy się z uczestnikami Odjazdowego Bibliotekarza, którzy przyjadą z Rytla i Czerska.

Tam dla uczestników przygotowaliśmy liczne atrakcje, m.in. konkursy i ciepły posiłek. Po odpoczynku, około godz. 15.00, nastąpi wspólny powrót do Brus ścieżką rowerową Kaszubskiej Marszruty. 

Chętni mogą się już zgłaszać swój udział poprzez zgłoszenie w bibliotece w Brusach oraz w filiach bibliotecznych w Męcikale, Leśnie i Małych Chełmach. Regulamin rajdu dostępny poniżej.

Odjazdowy Bibliotekarz to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów. Celem akcji jest przyjemne i aktywne spędzenie wiosennego dnia w gronie osób o podobnych pasjach. W całej Polsce takie rajdy organizowane są w maju i czerwcu. Kolorem akcji niezmiennie jest pomarańczowy, dlatego zachęcamy do założenia czegoś w tej barwie. W tym roku jednym z konkursów będzie wybór najbardziej pomarańczowego uczestnika brusko-czersko-rytelskiego rajdu.

Bibliotekarki z Brus liczą na dużą liczbę uczestników z naszej gminy i odjazdowy przejazd!

Inf. i graf. CKiB Brusy. 

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!