Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 grudnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-06-19 • Bajkowe obchody Dnia Dziecka w Brusach

Już po raz drugi Gminne Obchody Dnia Dziecka pod hasłem „Nasz kolorowy trzeźwy świat” rozpoczął happening czytelniczy Bruscrossing. Dziesiątki dzieci z przedszkoli i szkół całej gminy, wraz z rodzicami i nauczycielami, przeszli ulicami miasta, prezentując różnorodne bajkowe i legendarne postacie z książek. Bajkowy przemarsz rozpoczęto na placu przy Urzędzie Miejskim w Brusach, a zakończono przy kompleksie szkół. Tam przygotowano dla dzieci gry, zabawy, występy artystyczne, stoiska animacyjne i inne niespodzianki.

 

Jednym z elementów Bruscrossingu była prezentacja sceniczna przygotowanych, książkowych postaci przez poszczególne grupy przedszkolne i szkolne. Łącznie zaprezentowało się 18 grup. Jurorzy oceniający występy przyznali następujące miejsca:

 

Kat. Przedszkola

I miejsce – Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Brusach – prezentowana książka to „Księga Legend”

II miejsce – Punkt Przedszkolny przy Sp w Czyczkowach – „Śpiąca Królewna”

III miejsce – Punkt Przedszkolny w Brusach grupa Słoneczka – „ 101 dalmatyńczyków”

 

Kat. klas 0 – III

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach klasa „0” – „Na straganie”

II miejsce – Szkoła Filialna w Przymuszewie – „Bajki” A. Łajming

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach – „Rzepka”

 

Kat. Klasy IV – VII + gimnazjum

I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Bł. Ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach – „ Tajemniczy Ogród”

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Męcikale – „Charlie i Fabryka Czekolady”

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wielkich Chełmach – „ Winnetou”

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Kosobudach – „Mitologia”

 

Podczas Gminnych Obchodów Dnia Dziecka, podziwiano także występy grup tanecznych z Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Przed publicznością zaprezentowały się: formacja hip hop Blaze, duet Hip Hop, duet Show Dance, grupa jazzowa Sky Step oraz grupy tańca narodowego: duety w krakowiaku i polce oraz Purtki i Dzôtczi.

Ponadto na deskach sceny Dnia Dziecka rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą „Bezpieczne wakacje” Tegoroczna edycja konkursu skierowana była wyłącznie do osób niepełnosprawnych z gminy Brusy. Celem konkursu było edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez osoby niepełnosprawne w codziennych sytuacjach życiowych. Całość dopełniały występy teatru Magma i Atrybut z Torunia oraz wiele innych atrakcji. Były zamki, zjeżdżalnie, karuzele, malowanie twarzy, trampoliny i inne.

 

Wyniki konkursu ”Bezpieczne wakacje”:

I  miejsce Dawid Molski

II  miejsce Mariusz Sikorski

III miejsce Michał Iwanczenko

 

Wyróżnienie: Andrzej Haupt, Piotr Miszewski.

 
 

FOTOGALERIA CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI 

Organizatorem imprezy była Gmina Brusy, natomiast współorganizatorami: Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brusach.

 

Inf. i fot. Gmina Brusy, CKiB Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!