Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 kwietnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-09-11 • Michał Książek w Brusach

W środę, 5 września br. w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Książkiem. Wzięli w nim udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Brusach oraz chętne osoby, które lubią twórczość autora.

Michał Książek – reporter, poeta, kulturoznawca, ornitolog, przewodnik syberyjski. W 2013 roku ukazała się jego debiutancka książka reporterska „Jakuck. Słownik miejsca”, a w 2014 debiutancki tom wierszy „Nauka o ptakach”, za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz Wrocławską Nagrodę Poetycką „Silesius” w kategorii „debiut roku”.

Na spotkaniu autorskim w Brusach poruszono wiele zagadnień związanych z przyrodą, etyką, sprawami związanymi z gospodarką leśną, ale głównie zadawano pytania związane z napisanymi przez autora książkami „Jakuck. Słownik miejsca” i najnowszą książką „Droga 816” (zwaną Nadbużanką). Ostatnia z publikacji to opowieść o wędrówce wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej i polsko-białoruskiej. Książka została nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki oraz Nagrody Literackiej Gdynia 2016.

Spotkanie zostało urozmaicone czytaniem wierszy przez autora i opowiadaniami o Remusie przez mieszkańca Brus, gawędziarza Kazimierza Budzińskiego. Wszystko to spowodowało, że czas spędzony z Michałem Książkiem upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze.

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu z Instytutu Książki w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Na podst. inf. CKiB Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!