Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 grudnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-11-10 • Dofinansowanie na Gminne Obchody Święta Niepodległości

Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach, z ramienia Gminy Brusy, pozyskało dofinansowanie na realizację Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w Brusach, 11 listopada br., z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Do programu złożono 2516 wniosków, spośród których dofinansowanie otrzymało 218 projektów na łączną kwotę 13 mln zł. Wśród 218 szczęśliwców znalazły się także Brusy, które na działania związane z obchodami niepodległości otrzymały 37 tys. złotych.

Projekt pn. Niepodległość=nasza wolnośćłączy działania o charakterze kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym. Podsumowaniem będzie świętowanie 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości 11 listopada br. ze szczególnym uwzględnieniem pamięci Zaborów, naszej Małej Ojczyzny.

Celem projektu jest integracja lokalnego środowiska i rozbudzenie poczucia patriotyzmu i przynależności do naszego regionu. Projekt aktywnie włączy w działania całe lokalne społeczeństwo. Partnerami przy organizacji wydarzeń będą: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brusach, Stowarzyszenie Miłośników Gryfa Pomorskiego CIS w Męcikale, Zaborskie Towarzystwo Naukowe, Uczniowski Klub Sportowy Gryf, Regionalne Centrum Wolontariatu oraz Parafia i Gmina Brusy. Ponadto w świętowanie nieodległości w gminie Brusy włączą się wszystkie szkoły podstawowe i przedszkola z gminy Brusy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach oraz liczne stowarzyszenia, m.in. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Brusach, Warsztat Terapii Zajęciowej, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło Miejsko – Gminne w Brusach i in. 

Szczegółowe informacje dotyczące Gminnych Obchodów Święta Niepodległości – sprawdź!

Inf. CKiB Brusy. 




cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!