Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 maja 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-06 • Wernisaż konkursu plastycznego „Jesień na Kaszubach”

W środę, 28 listopada br., w Chacie Kaszubskiej im. Józefa Chełmowskiego w Brusach – Jagliach odbył się wernisaż XXIII Pomorskiego Konkursu Plastycznego „Jesień na Kaszubach”.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 1014 prac plastycznych z 94 placówek szkolnych i pozaszkolnych z całego województwa pomorskiego.  Prace oceniane były w pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7 – 9 lat, 10 – 12, 13 – 15 oraz 16 - 20 lat oraz w dwóch kategoriach wykonawczych: rysunek i malarstwo. Jury w składzie: Małgorzata Sznajdrowska, Patryk Nita i Marcin Piekarski przyznało 11 nagród pierwszych, 9 drugich, 13 nagród trzecich oraz 12 wyróżnień. Łącznie nagrodzono 45 osób.

Wśród nagrodzonych z gminy Brusy byli: Dorota Kosak Główczewska i Nikodem Stoltmann  z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach, Martyna Prieba z Przedszkola nr 1 w Brusach, Karol Łonski ze Szkoły Podstawowej im. Kard. St. Wyszyńskiego w Leśnie oraz Marcel Ignera z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek im. św. Józefa w Brusach. Licznymi nagrodami i wyróżnieniami mogą pochwalić się uczniowie ze  szkół z Kościerzyny.

Całą uroczystość wręczenia nagród umilił występ duetu instrumentalnego w składzie Mirosław Stoltmann i Dominika Rumel Czarnowska. W ich wykonaniu usłyszeliśmy  takie utwory jak: „Fale Dunaju”, „Gdybym było bogaty”, „Deszcz jesienny deszcz” oraz „Yesterday” z repertuaru zespołu „The Beatles”.

 

Inf. i fot. CKiB Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!