Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 sierpnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2018-12-21 • Cieplej w bruskich przedszkolach

Zakończono termomodernizację budynku Przedszkola Nr 1 w Brusach oraz Punktu Przedszkolnego w Czyczkowach. Zadanie zrealizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 pn.  „Poprawa efektywności energetycznej oraz rozwój OZE w Chojnicko – Człuchowskim Miejskim Obszarze Funkcjonalnym – termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. 

Zakres prac w Przedszkolu nr 1 w Brusach obejmował m.in. ocieplenie stropodachu, wykonanie izolacji ścian fundamentowych, wymianę okien, ocieplenie ścian zewnętrznych, wymianę oświetlenia na energooszczędne oraz instalacji elektrycznej i montaż ogniw fotowoltaicznych.

W Przedszkolu w Czyczkowach, podobnie jak w Brusach, m.in. ocieplono strop i ściany zewnętrzne, zamontowano nowe okna, wymieniono oświetlenie i instalację elektryczną oraz zamontowano ogniwa fotowoltaiczne. Ponadto w budynku wymieniono drzwi zewnętrzne i zmodernizowano posadzkę w piwnicy wraz z izolacją termiczną.

Koszt obu zadań wyniósł nieco ponad 1,7 mln zł, w tym pozyskane dofinansowanie to niespełna 1 mln zł.

Cały projekt dotyczy termomodernizacji 4 obiektów publicznych, z czego budynek Szkoły Podstawowej w Lubni i świetlica wiejska w Zalesiu zostały docieplone w ubiegłym roku (czytaj więcej).

 

Przedszkole nr 1 w Brusach przed i po termomodernizacji: 

Punkt Przedszkolny  w Czyczkowach przed i po zrealizowaniu inwestycji:

 

 

 

Projekt finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

 

 

Inf. i fot. Gmina Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!