Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 18 sierpnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-02-08 • Przebudowa centrum kultury

Postępują prace związane z kompleksową przebudową bruskiego centrum kultury. Po tzw. „galerii”, mieszczącej się tuż obok głównego budynku, nie ma już śladu. Docelowo w tym miejscu zostanie wybudowana dwukondygnacyjna część, scalona z całością obiektu. Ponadto prac rozbiórkowych dokonano w sali widowiskowej centrum kultury. Skuta została cała powierzchnia podłogi, gdzie wykonano wykop pod piwnicę. Obecnie główne prace trwają w części piwnicznej.

Pierwszy etap prac budowlanych zakończy się 31 maja br. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie niespełna 2 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. Całkowity koszt inwestycji to 5,5 mln zł.

Przebudowa wpływa na funkcjonowanie Centrum Kultury i Biblioteki im. Jana Karnowskiego w Brusach. Jak dotąd większość zajęć tanecznych i muzycznych prowadzona jest w obecnym budynku, jednak lekcje tańca nowoczesnego i baletu zostały przeniesione do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach. Biura centrum kultury także pozostają na swoim miejscu. O zmianach lokalowych będziemy informować na bieżąco.

Inf. Gmina Brusy.

Fot. CKiB Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!