Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 27 maja 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-03-01 • FERIE NA WESOŁO W BRUSACH

Zajęcia artystyczne, sport, taniec, rozrywka, seanse filmowe, warsztaty muzyczne. Podczas tegorocznych ferii zimowych wszystkie chętne dzieci mogły skorzystać z różnych form spędzania wolnego czasu w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach.

Aktywność fizyczna bądź luźna rozrywka łączyły się z zajęciami edukacyjnymi i praktycznymi, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dofinansowywany jak co roku przez CKiB wyjazd do kina na Asteriksa i Obeliksa sprawił, że każdy chętny za symboliczną opłatą mógł skorzystać z zaplanowanej rozrywki w Chojnicach. Również duże dofinansowanie z placówki było na wyjazd dzieci i młodzieży z grup tańca ludowego i narodowego na warsztaty taneczne do Swornychgaci, gdzie młodzież szlifowała tańce i oczywiście uczyła się nowych choreografii tanecznych i pieśni kaszubskich.

Oprócz cieszącej się popularnością wyprawy do kina, w której uczestniczyło prawie 250 dzieci z gminy Brusy oraz obozu tanecznego w Swornychgaciach dla 70 dzieci i młodzieży, odbywały się w placówce zajęcia taneczne, a w siedzibie Biblioteki i w filiach bibliotecznych w Męcikale, Małych Chełmach i Leśnie także zajęcia praktyczne rozwijające kreatywność, konkretne umiejętności techniczne, kulinarne oraz wiedzę.

Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w tworzeniu ozdób walentynkowych, poznały metodę dequpage, wyrabiały slimy z specjalnie przygotowanej przez siebie masy, tworzyły ozdobne dekoracje, piekły bułeczki drożdżowe, domową pizzę oraz przygotowywały kawę mrożoną. Elementami edukacyjnymi były warsztaty muzyczne, gdzie chętni, często przy sporej dawce śmiechu, mogli zmierzyć się z różnymi instrumentami oraz zdobyć podstawy muzycznej wiedzy oraz warsztaty taneczne z tańca nowoczesnego. Dużą popularnością cieszyło się po raz pierwszy w Brusach kino sferyczne, które zaproponowało dzieciom aż 8 seansów filmowych. W ofercie placówki nie zabrakło aktywnego spędzania wolnego czasu. Dużą dawkę sportu mogli przeżyć uczestnicy turnieju tenisa stołowego. Z kolei mniej aktywności ruchowej a dużo umysłowej poświęcili uczestnicy feryjnego turnieju warcabowego i szachowego.

W prowadzeniu ferii brali udział pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach wszystkich działów oraz instruktorzy i bibliotekarze, a także zaproszeni wolontariusze, którym składamy serdeczne podziękowania.

Łącznie wyjazdy i zajęcia w poszczególnych dniach ferii zgromadziły ponad 536 dzieci z gminy Brusy i nie tylko.
 

Inf. i fot. CKiB Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!