Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 11 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-05-09 • Bierzmowanie w Parafii Wszystkich Świętych w Brusach

W poniedziałek, 6 maja, ks. bp Arkadiusz Okroj udzielił sakramentu bierzmowania 245 młodym członkom Parafii Wszystkich Świętych w Brusach.

Odwiedziny w bruskiej parafii nie wiązały się tylko z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Tego dnia Ksiądz Biskup odwiedził również Urząd Miejski w Brusach i spotkał się z przedstawicielami lokalnego samorządu, na czele z burmistrzem Witoldem Ossowskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Łąckim. Gościł też w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach, gdzie uczniowie i nauczyciele przygotowali z okazji wyjątkowej wizyty specjalną akademię. Ksiądz Biskup odwiedził także ks. prałata Zdzisława Wirwickiego, Siostry Zmartwychwstanki oraz spotkał się ze stowarzyszeniami i grupami działającymi przy Parafii Wszystkich Świętych w Brusach.

Tzw. wizytacja biskupia to nie tylko spotkania biskupa z parafianami w dniu udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania. Wiąże się ona również z kontrolą działalności danej parafii. Na kilka tygodni przed odwiedzinami Księdza Biskupa, funkcjonowanie Parafii sprawdza specjalnie powołana komisja wizytacyjna, w skład której wchodzą wyspecjalizowani w danej dziedzinie kapłani. Sprawdzana jest m.in. działalność duszpasterska kapłanów i grup parafialnych, finanse oraz stan świątyni i innych budynków i dóbr parafialnych. W tym roku wizytowane są wszystkie parafie dekanatu bruskiego, jako pierwsza Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosobudach, w której bierzmowanie miało miejsce już 24 marca br.

Uchwycone w obiektywie: 

Wizyta w Urzędzie Miejskim. Fot. UM Brusy. 

Ksiądz Biskup dokonał wpisu w kronice Gminy Brusy.
Ksiądz Biskup dokonał wpisu w kronice Gminy Brusy.

 

 

 

Spotkanie z grupami parafialnymi. Fot. Parafia Wszystkich Świętych w Brusach. 

 

Udzielenie sakramentu bierzmowania. Fot. UM Brusy. 


O oprawę muzyczną mszy św. zadbał zespół Ad Dominum.
O oprawę muzyczną mszy św. zadbał zespół Ad Dominum.
Niespodzianką dla Księdza Biskupa były tańce lednickie.
Niespodzianką dla Księdza Biskupa były tańce lednickie. 

Zdjęcia do pobrania

 

 

Inf. UM Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!