Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 grudnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-06-19 • Nadia Kiedrowicz z Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Brusach zajęła 12 miejsce w 25 edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych

Nadia Kiedrowicz, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach, zajęła 12 miejsce w biegu na 600m  podczas 25 edycji Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Tegoroczne finały odbyły się w Łodzi w dniach 15-16 czerwca. Te zawody to nieoficjalne mistrzostwa Polski w lekkoatletyce dzieci w kategoriach wieku do 11,12 i 13 lat. W zawodach wzięło udział prawie 3000 dzieci z 85 ośrodków przeprowadzających eliminacje do finałów ogólnopolskich. Jednym z tych ośrodków są Chojnice i startując tam uczniowie SP JP II w Brusach uzyskali prawo startu w finałach. Od września tego roku jednym z ośrodków będą też Brusy, więc młodzi lekkoatleci nie będą musieli już jeździć do Chojnic.

W każdej konkurencji finałów w Łodzi startowało ponad 60 zawodników, więc o czołowe miejsca było bardzo ciężko. Dodatkowym utrudnieniem był 35 stopniowy upał.

Nadia startowała w kategorii wieku do 11 lat i w swojej serii zajęła 8 miejsce. Jednak w innej serii 4 zawodniczki pobiegły szybciej i stąd to 12 miejsce, co w tak licznej obsadzie jest sporym osiągnięciem. W finałach startowała jeszcze trójka uczniów SP JP II w Brusach. Nie należeli do faworytów i nie uzyskali awansu do finałów swoich konkurencji, ale startowali ambitnie i z pełnym zaangażowaniem, poprawiając swoje rekordy życiowe.  Miłosz Nadolny startował w skoku w dal w kategorii do 11 lat i uzyskał 3,60 m r.ż. (w powiecie był drugi), Martyna Goebel (w powiecie pierwsza) i Apolonia Peplińska ( w powiecie trzecia) startowały w skoku w dal w kategorii 13 lat. Martyna uzyskała 4,05 m a Apolonia 4,03 m r.ż. W sumie więc bardzo udany start młodych lekkoatletów z Brus. Udział w finałach w Łodzi był dla nich nagrodą za wytrwałość i świetną postawę w eliminacjach powiatowych. Aby uzyskać prawo startu w finałach ogólnopolskich musieli wystartować przynajmniej 6 razy w eliminacjach powiatowych i zająć jedno z trzech miejsc. Tej sztuki dokonał też Emanuel Tetzlaff, który wygrał eliminacja powiatowe w skoku w dal ale z powodu kontuzji nie mógł wyjechać na finały. Ponadto w eliminacjach powiatowych startowało jeszcze ośmioro lekkoatletów z SP JP II, jednak nie zdołali awansować do finałów. Może za rok się uda.

Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Albin Kiedrowski.


Opracowanie: SP JPII  Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!