Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 6 grudnia 2019r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-07-15 • XXIII Sympozjum Nawadniania Roślin

Nawadnianie roślin w świetle zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich – aspekty przyrodniczo-produkcyjne i techniczno – infrastrukturalne – kwestia ta była głównym tematem poruszanym podczas XXIII Sympozjum Nawadniania Roślin, które odbyło się w połowie czerwca br.

Organizatorami sympozjum byli: Pracownia Melioracji i Agrometeorologii oraz Katedra Przyrodniczych Podstaw Rolnictwa i Ogrodnictwa Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego im. J.J śniadeckich w Bydgoszczy. Sympozjum współorganizowali: Komitet Nauk Agronomicznych Polskiej Akademii Nauk, Pracownia Nawadniania Zakładu Agroinżynierii Instytutu ogrodnictwa w Skierniewicach, InHort Skierniewice, Nadleśnictwo Rytel oraz Gmina Brusy.

Uczestnicy sympozjum, prócz uczestnictwa w poszczególnych sesjach, mieli okazję zwiedzić część malowniczej gminy Brusy, w tym zabytkowy, drewniany kościół w Leśnie. O świątyni opowiadał zwiedzającym ks. proboszcz Stanisław Pluto Prondzinski. Dodatkowo uczestnicy sympozjum wzięli udział w spływie kajakowym z Czernicy do Mylofu, podziwiając przy tym naturę naszego kaszubskiego regionu i zmiany, jakie zaszły w nim po nawałnicy z 2017 roku.

  

 

Inf. i fot. UM Brusy.

 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!