Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 24 lutego 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-08-21 • Rewizyta młodzieży z Gross Laasch

Młodzież z partnerskiej gminy niemieckiej Gross Laasch wróciła do domu. Pobyt odbywał się od 5 do 9 sierpnia, w ramach współpracy między Gminą Brusy a Gminą Gross Laasch. Wizyta gości z Niemiec była odpowiedzią na ubiegłoroczną niemiecką wycieczkę uczniów i opiekunów z gminy Brusy.

Młodzież z Niemiec wraz opiekunami w poszczególnych dniach pobytu zwiedzała różne zakątki naszej gminy i regionu Kaszub. Towarzyszyli im uczniowie i nauczyciele – tłumacze ze szkół z terenu gminy Brusy. Wcześniej pisaliśmy o pierwszych dniach rewizyty, m.in. o wizycie w Urzędzie Miejskim i spotkaniu z burmistrzem Witoldem Ossowskim, zabawach w Czernicy i na kompleksie boisk w Brusach oraz o wyjeździe do Grodziska Owidz – klik. W kolejnych dniach goście z Niemiec odbyli kreatywne warsztaty w Chacie Kaszubskiej w Brusach-Jagliach, zwiedzili skansen Józefa Chełmowskiego, kościół w Brusach, wizytowali Chojnice i Gdańsk, a w ostatnim dniu, w piątek 9 sierpnia wzięli udział w spływie kajakowym malowniczym szlakiem rzecznym z Kaszuby do Laski. Pobyt w Brusach zakończyło ognisko na cyplu w Męcikale. Była to okazja, aby podziękować gościom za przybycie, co uczynił burmistrz Witold Ossowski. Włodarz wręczył młodzieży z Niemiec i ich opiekunom Susanne, Rosemarie i Danielowi upominki. Podziękowanie otrzymali także nauczyciele-tłumacze: Monika Dorau-Peplińska, Magdalena Repińska, Alicja Frymark i Sławomir Turzyński oraz młodzież z gminy Brusy, którzy towarzyszyli uczestnikom wymiany młodzieży z Niemiec podczas całego ich pobytu. Specjalne podziękowanie i upominek na ręce gości z Niemiec, burmistrz Witold Ossowski, przekazał burmistrzowi Gross Laasch Markusowi Lau.

Warto dodać, że rewizyta młodzieży z Gross Laasch odbyła się z udziałem środków finansowych w kwocie 9.250 zł, pozyskanych przez Gminę Brusy w ramach dofinansowania z Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży.


 

Inf. i fot. UM Brusy. 
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!