Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 7 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-10-11 • Remont świetlic w Hucie i Kinicach. Burmistrz podpisał umowy z wykonawcami

Już niedługo mieszkańcy sołectwa Huta i sołectwa Kinice będą korzystać z przebudowanych i wygodniejszych świetlic wiejskich. Burmistrz Brus Witold Ossowski podpisał dziś umowy z wykonawcami i inspektorem nadzoru, którzy zajmą się przebudową świetlic w tych miejscowościach. Dodatkowo komfortowe lokum do własnych działań zyskają strażacy z Kinic.

Wykonaniem inwestycji w Hucie zajmie się firma iPRO7 Sp. z o.o. z Gdańska, natomiast świetlicę w Kinicach wyremontuje Firma Ogólnobudowlana Ryszard Szyca z Rekowa. Nadzór inwestorski nad oboma przedsięwzięciami będzie pełnić PeKaBud Patryk Kubiszewski.

Świetlica w Hucie m.in. zostanie docieplona, wzmocniony i odnowiony zostanie dach, przebudowie ulegną schody, wykonane zostaną też wszelkie potrzebne instalacje wewnętrzne, a przy budynku powstanie zadaszony taras. Koszt inwestycji to ok. 460 tys. zł. Gmina Brusy pozyskała dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w kwocie 175 tys. zł.

Świetlica w Kinicach, a wraz z nią remiza OSP, wyremontowane zostaną za podobną kwotę, bo ok. 470 tys. zł. Gmina Brusy na realizację tego przedsięwzięcia także pozyskała dofinansowanie. 232 tys. zł wesprą projekt w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zakres robót budowlanych budynku świetlicy i remizy w Kinicach, podobnie jak w Hucie, obejmuje m.in. docieplenie, remont dachu, częściową wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację schodów zewnętrznych i budowę zadaszonego tarasu.

Odnowionymi świetlicami mieszkańcy obu sołectw będą mogli cieszyć się jeszcze w tym roku.

Burmistrz wraz z wykonawcą i inspektorem nadzoru świetlicy w Hucie.
Burmistrz wraz z wykonawcą i inspektorem nadzoru świetlicy w Hucie.

Burmistrz wraz z wykonawcą i inspektorem nadzoru świetlicy w Kinicach.
Burmistrz wraz z wykonawcą i inspektorem nadzoru świetlicy w Kinicach.

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!