Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 9 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-21 • Czy w gminie Brusy będzie rada seniorów?

Burmistrz Brus Witold Ossowski zaprosił seniorów, przedstawicieli stowarzyszeń i  instytucji działających na rzecz osób starszych oraz radnych Rady Miejskiej w Brusach do dyskusji na temat polityki senioralnej w gminie Brusy.

Spotkanie odbyło się 19 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brusach a poprowadziła je pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. polityki senioralnej Pani Barbara Bałka.

Burmistrz Brus w swoim przemówieniu przywitał gości dziękując za ich obecność, zapewnił zebranych o wsparciu działań na rzecz seniorów z gminy Brusy oczekując przy tym na zgłaszanie przez nich swoich problemów i oczekiwań oraz konstruktywną dyskusję.

Tematem przewodnim zebrania była analiza potrzeby powołania rady seniorów. Zagadnienie było omówione już wcześniej na cyklicznych spotkaniach z seniorami organizowanych przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku, oddział w Leśnie.

Obecni na spotkaniu wyrazili chęć utworzenia rady seniorów w naszej gminie, seniorzy chcą być aktywni nie tylko w zasięgu działalności swoich stowarzyszeń.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z  tematem rad seniorów. Pomocna w tym będzie poniższa prezentacja opracowana przez pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. polityki senioralnej Panią Barbarę Bałkę.

 

 
 

Podczas spotkania (od lewej):  Iwona Olczak z Referatu ds. polityki senioralnej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. polityki senioralnej  Barbara Bałka oraz sekretarz Gminy Brusy Mariola Rodzeń.

 


 
 
 
 
 

 
 

Inf. i fot. UM Brusy.

 

Pliki do ściągnięcia:
19 XI Brusy_Działania na rzecz seniorów (1,926 kB)cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!