Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 5 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2019-11-28 • Rekordowy pobór krwi w Brusach

Aż 36 osób zgłosiło się do mobilnego punktu poboru krwi podczas minionej akcji 26 listopada w Brusach. Każdy, kto wyraża chęć wsparcia krwiolecznictwa, przed oddaniem krwi w specjalnie przystosowanym do tego krwiobusie, zobowiązany jest do wypełnienia stosownego formularza dot. stanu zdrowia oraz do odbycia badania lekarskiego. Na podstawie tych czynności, w minionym listopadowym poborze krwi w Brusach, zakwalifikowano aż 33 osoby, które bez przeszkód mogły oddać krew. Uzyskano łącznie 14780 ml.

Akcje poboru krwi w Brusach są przeprowadzane regularnie co dwa miesiące. Organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach, który współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku.

Podsumowanie wszystkich tegorocznych akcji poboru krwi oraz całej działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi z Brus, podczas którego spotkają się jego członkowie, odbędzie się w przyszłym tygodniu, 5 grudnia o godz. 18.00 w restauracji "Kaszubska". Podczas spotkania zostaną wręczone odznaczenia Honorowego Dawcy Krwi I, II i III stopnia oraz odznaczenia Honorowy Dawca Krwi - ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU.

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!