Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 8 kwietnia 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-02-27 • „Budowa gazociągu wysokiego ciśnienia Bytów – Chojnice” – prace geodezyjne, spotkania informacyjne

Burmistrz Brus Witold Ossowski zachęca do licznego udziału w spotkaniach informacyjnych dotyczących „Budowy gazociągu wysokiego ciśnienia Bytów – Chojnice”. Budowa gazociągu na terenie miasta i gminy Brusy to strategiczny projekt, o który długo zabiegałem. To nowe możliwości rozwoju dla Gminy i naszych mieszkańców, w tym przedsiębiorców. Chciałbym, żeby każdy był dobrze poinformowany i wiedział jak ważna jest to inwestycja. – mówi burmistrz.

Na terenie gminy Brusy są prowadzone prace geodezyjne, mające na celu zweryfikowanie i zaktualizowanie materiałów mapowych, w tym opracowanie nowej ortofotomapy. W związku z tym geodeci dokonują m.in. odpowiednich pomiarów oraz oznakowania charakterystycznych i jednoznacznych szczegółów terenowych.

W najbliższym czasie odbędą się spotkania informacyjne dla mieszkańców sołectw w gminie Brusy, położonych na projektowanej trasie budowy gazociągu:

- 05.03 – czwartek – Przymuszewo – 17.00
- 9.03 - poniedziałek - Czapiewice - 17:00
- 9.03 - poniedziałek - Leśno - 19:00
- 10.03 - wtorek - Czarnowo - 17:00
- 10.03 - wtorek - Czyczkowy - 19:00
- 11.03 - środa - Męcikał - 19:00

 

Dodajmy!

Oznakowanie, wykonywane przez geodetów, polega na markowaniu w terenie pomarańczową farbą znaków „∟” o wymiarach 40 cm x 40 cm. Znaki te muszą zapewnić jednoznaczną identyfikację na zdjęciach lotniczych i są oddalone od siebie co około 150 m. Tym samym podkreślamy, iż znaki te nie wskazują przebiegu gazociągu.
Geodeci z firm: Zakład Usług Geodezyjnych GEOMAP Maciej Wiśniewski oraz Usługi geodezyjno-kartograficzne Wojciech Zając wykonują swoje zadania na rzecz konsorcjum firm GAZOPROJEKT SA z siedzibą we Wrocławiu oraz Inplus Energetyka Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie, działających na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, Odział Zakład Gazowniczy w Gdańsku.

 

 

 

 

 

Inf. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!