Mapy regionu Fotogaleria Deutsch English Wersja polska
Fotogaleria Brusy Brusy
< Powrót do strony głównej • 8 lipca 2020r.
Aktualności Napisz do nas!
 Archiwum Szukaj w archiwum:
powrót

2020-06-26 • Ciężki sprzęt hydrauliczny trafił do OSP Męcikał

Państwowa Straż Pożarna w Chojnicach przekazała z własnych zasobów zestaw hydrauliczny jednostce OSP w Męcikale. Od teraz druhowie są w pełni gotowi do ratowania ludzkiego życia w nieszczęśliwych zdarzeniach drogowych.

Przekazanie sprzętu odbyło się 23 czerwca, przy remizie strażackiej w Męcikale. Podczas uroczystej zbiórki obecni byli, komendant PSP w Chojnicach Błażej Chamier Cieminski, komendant ochrony przeciwpożarowej Gminy Brusy Janusz Szmaglik, strażacy należący do jednostki OSP Męcikał, a także poseł na Sejm RP Aleksander Mikołaj Mrówczyński oraz burmistrz Brus Witold Ossowski.

Sprzęt o wartości ok. 80 tys. zł trafił do OSP Męcikał nieprzypadkowo. Jednostka położona jest przy ruchliwej i dość niebezpiecznej drodze wojewódzkiej nr 235, gdzie często dochodzi do wypadków drogowych, szczególnie w okolicach Spierwi i Turowca. Ponadto OSP Męcikał znacznie oddalona jest od Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chojnicach i OSP Brusy. - Ochotnicze jednostki pożarnicze uzupełniają działania jednostek państwowych i są ważnym ogniwem systemu ratowniczo - gaśniczego w naszym kraju. Często na miejscu zdarzenia strażacy ochotnicy są pierwsi. To ważne i potrzebne, aby jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych były porządnie wyposażone, zarówno ze względu na ilość, jak i jakość sprzętu. – podkreślał burmistrz Witold Ossowski.

Komendant PSP w Chojnicach zaznaczył, że przekazany sprzęt jest realną pomocą, jaką otrzymują jednostki straży pożarnych, zarówno państwowych, jak i ochotniczych, nie tylko z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego czy Funduszu Ubezpieczeniowego Strażaków. Środki do jednostek płyną również z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji czy Ministerstwa Środowiska. Mowa tu o dofinansowaniach inwestycji związanych z budowami nowych remiz lub modernizacjami istniejących, czego przykładem jest m.in. OSP w Leśnie (klik). Środki finansowe wspierają również szkolenia strażaków i konkursy pożarnicze, w których często biorą udział strażacy ochotnicy z gminy Brusy, jak również organizację obozów strażackich, z czego korzysta m.in. jednostka OSP w Kosobudach.

Państwo powinno wspierać i wspiera polskich strażaków w podziękowaniu za waszą ofiarną służbę. Przekazany sprzęt na pewno będzie dobrze służył waszej jednostce. – zwracał się do strażaków OSP Męcikał poseł na Sejm RP Aleksander Mikołaj Mrówczyński.

 

 

Inf. i fot. UM Brusy.
cms Brusy - Strona Główna Napisz do nas!